ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Таємничий Альберт Ноббс» розповість про жінку-чоловіка

Велика Епоха
У кінотеатрах України 10 травня покажуть картину «Таємничий Альберт Ноббс», яка розповість про зрадливу жіночу долю в Ірландії початку ХІХ століття. А саме про цікавий випадок коли жінці довелося вдавати із себе чоловіка.

Розповідь про Альберта Ноббса написав ірландський письменник, поет, художній критик, мемуарист та драматург Джордж Мур у 1918 році. Світова прем'єра фільму відбулася 2 вересня 2011 року й отримала змішані відгуки критиків, але лише тому, що картина не така емоційна, до яких звикли американці. Це європейське кіно про складну долю людини.

Акторка Гленн Клоуз, головна героїня, стала продюсером і автором сценарію картини. Ще у 1982 році вона зіграла в однойменному спектаклі і мріяла екранізувати його. На початку 2000-го року така можливість випала, але через брак грошей так нічого і не вийшло. Почалися зйомки «Таємного Альберта Ноббса» лише через десять років — у грудні 2010 року.

Дії фільму відбуваються у ХІХ столітті в Ірландії, коли жінки ще не мали права голосу. Ставши жертвою обставин і видаючи себе за чоловіка під іменем Альберт Валет, вона працює офіціантом у готелі Моррісона. Їй за 40 і вона дуже працьовита та послужлива, працює й економить на всьому, щоб у майбутньому відкрити власний бізнес.

Як зберегти таємницю, чи варто завести сім'ю і закохатися жінці в образі чоловіка, і чи не зруйнують ці почуття всі її плани? На ці питання дасть відповідь картина «Таємничий Альберт Ноббс».

Фільм номінований на премію «Оскар» і «Золотий глобус». Бюджет картини становить $ 8 млн, зйомки відбулися в Ірландії.
Кадр із фільму «Таємничий Альберт Ноббс»
Кадр із фільму «Таємничий Альберт Ноббс»