ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Приквел «Хоббіт: Несподівана подорож» виходить у прокат

Велика Епоха
Приквел кінотрилогії «Володар Перснів», довгоочікувана перша частина кінотрилогії «Хоббіт: Несподівана подорож» про пригоди хоббіта на ім’я Більбо Беггінс стартує у кінотеатрах 19 грудня.

Постер «Хоббіт: Несподівана подорож»
Постер «Хоббіт: Несподівана подорож»
Дія відбувається у Середзем'ї за 60 років до подій «Володаря Перснів»...

Хоробрий хоббіт Більбо Беггінс відправляється до Еребору (Самотня гора), щоб повернути гномам їхні скарби, які викрав дракон Смог і сховав до печери всередині скелі. Допомагати Більбо буде маг Гендельф Сірий, тринадцять гномів під проводом хороброго воїна Торіна Дубощита, а також людина-ведмідь на ім'я Беорн, гірські орли, люди та ельфи.

Звичайно, дорога до Гори небезпечна, і на кожному кроці мандрівників підстерігатимуть злобні орки, величезні гобліни та інша нечисть.

Здолавши дракона і заволодівши скарбами своїх родичів-гномів, Торін (ватажок тринадцяти гномів) не побажав ділитися здобиччю з людьми й ельфами. На допомогу він покликав свого родича Даіна зі своєю армією гномів. Але раптово на людей, ельфів і гномів напала армія гоблінів і почалася Битва П'яти Воїнств. Гоблінів, звичайно, перемогли, але з великими втратами. У битві загинув сам Торін і його племінники Філі й Кілі. Перемігши спільного ворога, усвідомивши гіркоту втрати і ціну миру, люди, ельфи і гноми уклали перемир'я і розділили скарби між собою.

Режисерське крісло довгий час було порожнім через судові розгляди навколо прав на екранізацію. Режисер Пітер Джексон, який зняв три частини «Володаря Перснів», не міг приступити до зйомок. Потім крісло на два роки зайняв Гільєрмо дель Торо («Лабіринт Фавна», «Хеллбой»), але через чергові фінансові проблеми в американській медіакомпанії MGM змушений був покинути проект. Крісло по праву звільнилося для Пітера Джексона.

Зйомки частково проходили у Новій Зеландії, як у павільйонах, так і на природі. Планувалося, що знімальний період усіх трьох частин триватиме 255 днів, але, за словами режисера, зйомки тривали довше.

Гільєрмо дель Торо хоч і відійшов від самого знімального процесу, але брав активну участь у розробках типажів та образів героїв. Так, за словами самого дель Торо, орки і ельфи будуть значно відрізнятися на вигляд від своїх попередників, хоча деякі спільні риси, звичайно, залишаться.

До літа 2014 творці кінотрилогії планують випустити всі три частини — це «Хоббіт: Неочікувана подорож» (2012 рік), «Хоббіт: Пустище Смога» (2013 рік) і «Хоббіт: Туди і назад» (2014 рік).