• Від творців «Матриці»: історико-фантастичний фільм «Хмарний атлас»

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Четвер, 8 листопада 2012 року
 
Творці «Матриці» режисер Том Тиквер і Лана Вачовскі знову розбурхують глядачів своїми творіннями, на цей раз вони представили публіці історико-фантастичний фільм «Хмарний атлас». В Україні перший показ запланований на 8 листопада. За словами критиків, «Хмарний атлас» став найочікуванішою кінопрем'єрою цього року.
Фільм розповідає шість історій, які відбувалися в різні епохи, але тісно переплетені між собою. Між минулим і майбутнім залишаються людські вчинки і дії, які будуть існувати вічно. І вони ж, це вчинки і дії, мають вплив на людей сьогоднішніх і майбутніх. Це стосується не тільки мистецтва, наприклад, музичних творів, а й вчинків моральних і злочинних. Усе в нашому житті взаємопов'язане і має ту чи іншу причину.
Перша історія переносить глядача в середину XIX століття. Американський нотаріус Адам Юінг на кораблі рятує від смерті раба втікача Аутуа, а також знайомиться з англійським доктором Генрі Гузом. Пізніше з'ясувалося, що Генрі Гуз — шахрай і вбивця, який вирішив заволодіти майном Адама Юінга і хоче його вбити. Але Аутуа рятує Адама Юінга.
Друга історія розповідає про події 1931 року. Роберт Фробішер — молодий англійський композитор кидає навчання в університеті і йде в підмайстри до іменитого композитору Вівіану Ейрсу. Випадково в будинку Ейрса молода людина знаходить щоденник Адама Юінга (зв'язок з першою історією) і пише про це своєму другу — Руфусу Сіксміту.
У третій історії молода журналістка Луїза Рей розслідує, у 1972 році, небезпечні вади в атомних реакторах в одній великій енергетичній корпорації, які можуть призвести до глобальної катастрофи. Таку інформацію їй надав фізик-ядерник Руфус Сіксміт (зв'язок з другою історією). Під час розслідування до неї в руки потрапляють листи композитора Роберта Фробішера.
Літній видавець Тімоті Кавендіша, якому присвячена четверта історія, заробив великі гроші на продажі бестселера. Рідний брат відправив Тімоті до притулку для старих зі суворими правилами проживання. Паралельно з цими подіями багатий видавець вивчає історію журналістського розслідування Луїзи Рей (зв'язок із третьою історією).
П'ята історія — це далеке майбутнє, 2144 рік. Події розгортаються в країні Ні-Со-Копрос. Після ядерних катастроф і в результаті токсичних відходів наша планета вже майже не придатна для життя. Люди діляться на дві касти — каста «чистокровних», які народилися природним шляхом, і «фабрикатів», які були створені клонуванням. Дівчина на ім'я Сонмі-451 — «фабрикат», яка працює у закусочній. Молодий чоловік Хі-Джу Ім — член революційної групи, який хоче зробити із Сонмі-451 символ революції. Хі-Джу Ім показує дівчині старий фільм під назвою «Страшний Суд Тімоті Кавендіша» (зв'язок з четвертою історією), де Том Хенкс зіграв самого Тімоті.
Шоста історія — земля після ядерної війни. Люди живуть невеликими селищами, де поклоняються божеству Сонмі-451 (зв'язок із п'ятою історією) і просять у неї хороший урожай, щастя і безпеку. В ході війн між кланами-агресорами і мирними жителями, людям залишається один шанс вижити — випадково знайшовши станцію міжпланетного зв'язку, представники різних кланів відправили сигнал у космос з проханням врятувати людей, що залишилися і вижили на нашій планеті.
У фільмі знімалися Том Хенкс, Х'ю Грант, Джим Стерджесс, Холлі Беррі, Х'юго Уівінг та ін. Бюджет фільму склав $ 102 млн.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...