• Майстер обману у фільмі «Самозванець»

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Вівторок, 15 січня 2013 року
 
Робота англійського режисера Барта Лейтона, документальний фільм «Самозванець» стартує в українському прокаті 17 січня.

Фільм заснований на реальних подіях і розповідає про французького шахрая-самозванця Фредеріка Бурдені, який примудрився понад 30 разів видати себе за зниклу дитини в різних сім'ях з різних країн. За це преса охрестила його «Хамелеоном».

Фільм «Самозванець» розповідає історію про те, як Фредеріку Бурдені вдалося підмінити зниклого Ніколаса Барклая, п'ятнадцятирічного юнака з Сан-Антоніо, штат Техас. Незважаючи на те, що у Бурдьє карі очі і французький акцент, шахрай переконав батьків зниклого хлопчика, що є їх блакитнооким Ніколасом, який пропав три роки тому. Серійний самозванець розповів усім історію про те, що його вкрали для індустрії дитячої проституції.

Три місяці шахрай жив у родині зниклого хлопчика, поки місцевий детектив не викрив його обман. За свою провину Фредеріка засудили до шести років в'язниці. За словами самого Фредеріка, він не переслідував ніяких матеріальних вигод, йому просто подобалося це робити, молодий чоловік хотів отримати тепло і ласку, які недоотримав у дитинстві.

Ця робота молодого режисера, який до цього зняв тільки один фільм, отримала три вищі нагороди на міжнародних кінофестивалях. За 2012 рік фільм отримав Гран-прі журі кінофестивалю у Майамі. «Самозванець» був номінований на отримання Гран-прі в категорії «Найкращий документальний фільм МКФ» у Санденсі, а також номінований у категорії «Кращий фільм» Единбурзького МКФ.

Крім високих оцінок журі кінофестивалів картину високо оцінила преса.

«Зачаровує психологічний трилер ... Неймовірно», — пише The Hollywood Reporter.

«Моторошнувата історія, написана бездоганно», — Total Film.

Майстер обману Фредерік Бурден у фільмі «Самозванець» грає самого себе, що робить фільм ще більш інтригуючим.

Підписатися:

Коментарі