ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Комедія «Гамбіт» стартує в переддень 8 березня

Велика Епоха
Американська комедія-ремейк однойменного фільму 1966 року «Гамбіт» від режисера Майкла Хоффмана виходить в український прокат у переддень Міжнародного жіночого дня — 7 березня.

#img_gallery#
Мистецтвознавець і куратор приватної колекції Гаррі Дін (Колін Фьорт) давно «точить зуб» на свого боса — мультимільйонера лорда Лайонела Шабандара (Алан Рікман). Лайонел Шабандар зарозумілий, пихатий, надмірно ексцентричний, сварливий і злобний. Загалом, в ньому об'єдналися всі прояви нестерпного характеру. Гаррі довго терпів дивні витівки свого начальника, зносячи образи, приниження і жорстокість.

І ось, у зневіреній голові мистецтвознавця визрів план — він підставить боса, підсунувши тому підроблену картину «Скирти» французького імпресіоніста Клода Моне. У цьому йому допоможе красуня Пі-Джей Пузновскі (Камерон Діаз), яка зіграє нібито власницю «Скирти». До того ж дівчина дуже схожа на покійну дружину боса, що полегшить їй завдання одурманити скнару-мільйонера.

Якщо у тебе є хороший план — не закохуйся!


Ідеальний план Гаррі ось-ось принесе свої плоди, але тут бідолаха розуміє, що він закоханий у Пі-Джей. І тепер він сам стає перешкодою своїм задумам, вставляючи «палиці в колеса» чарівній білявці-ковбойці.

Плюс до всього у гру вступає інший знавець у галузі образотворчого мистецтва Мартін Зейденвебер (Стенлі Туччі). І це стає вже справжньою загрозою задуму!

У шаховій грі гамбіт — це хід, при якому один з гравців жертвує своєю фігурою заради більш вигідної позиції. А хто стане тут справжньою жертвою гри? Сам автор задуму чи білява ковбойка?

Варто відзначити, що після прем'єри фільму в Британії, на неї обрушився шквал критичних відгуків. Видання «The Hollywood Reporter» охрестила комедію Майкла Хоффмана «тьмяною копією старої комедії».

«Сценарій братів Коен — суміш дешевого фарсу і низькопробного расизму», — цттуємо видання The Irish Times. Критики розцінили сцени, де торкаються міжетнічні відносини білих європейців, арабів і японців, як прояв расизму.

Загалом, після таких відгуків лишається самому зробити власні висновки.