• В майбутньому «сонячні дороги» вироблятимуть електроенергію для міст

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 12 грудня 2016 року

Французький стартап Wattway створив суперміцні сонячні панелі, які можна використовувати як дорожнє покриття замість асфальту. Дороги з покриттям із фотоелементів будуть не тільки зручними, але і корисними: вони будуть виробляти електроенергію для міста і заряджати електромобілі.

На створення сонячних панелей, які змогли б витримати вагу найважчих авто, розробники з компанії Bouygues SA витратили 5 років. За основу «дорожніх» фотоелементів були взяті традиційні панелі, які часто можна побачити на дахах будинків. Для збільшення міцності на них нанесли кілька шарів пластика, а для кращого зчеплення дорожню поверхню покрили дрібними крихтами скла.

Як показали випробування, пластини Wattway товщиною 7 мм і довжиною 15 см настільки міцні, що витримують 1 млн проїздів вантажних автомобілів без єдиної подряпини. Пластини легко клеяться на поверхню дороги.

Ефективність такого покриття незначно нижче, ніж у класичних сонячних батарей. За підрахунками, «сонячна дорога» площею 2800 мможе виробляти до 280 кВт/год. Ділянка дороги довжиною 1000 м з такими панелями може виробляти енергію для вуличного освітлення міста з 5000 жителів. А 20 мWattway досить, щоб покрити потребу в енергії для однієї родини.

Як кажуть автори проекту, Wattway подарує дорогам нове життя: тепер вони зможуть виробляти енергію. Це також дозволить звільнити площі, зайняті сонячними електростанціями, і на відкритих просторах розбити поля та ферми.

У жовтні цього року стартап вже почав втілюватися в життя: в містечку Турувр (Франція) почалася установка «сонячної дороги» довжиною 1000 м. Її фотоелементи будуть виробляти електроенергію, яка буде надходити до загальної енергомережі й освітлювати вулиці Турувра.

У найближчих планах авторів — створити експериментальні майданчики в Америці і Канаді і побудувати дороги з сонячними панелями в Японії, Африці та ЄС. Також планується вивчити роботу Wattway в різних погодних умовах.

У продаж обладнання Wattway надійде не раніше, ніж через рік.

А дослідники з Нью-Мексико запропонували використовувати вікна будівель в якості сонячних батарей. Подібна розробка є і в українських вчених: вони створили жалюзі, які виробляють електроенергію.

Як горять експерти, в майбутньому фотоелементи стануть невіддільною частиною життя людей: наприклад, у вигляді «розумних» ліхтарів або установках для отримання питної води з повітря.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...