Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

«Голоси дерев» тепер можна почути в режимі реального часу завдяки проекту Hidden Life Radio (ВІДЕО)

Субота, 9 жовтня 2021 року

Фото: Cambridge Department of Public Works Urban Forestry/Hidden Life Radio

Американський художник Скубі Лапоскі створив цікавий проєкт, який дозволяє людині почути звуки біологічних процесів, що відбуваються у старих деревах. Таким чином художник сподівається привернути увагу громадськості до живих дерев, яких у місті залишилося не так вже й багато. Місто Кембридж, як і інші американські міста, поступово втрачає свій «зелений навіс», але ж наслідки цього можуть бути сумними.

У рамках цього проєкту використовувалися мідний бук, гледичія і червоний дуб. До листків цих дерев було прикріплено датчики, здатні вимірювати мікровольту напругу. Вона може створюватися в той час, коли по листю рухається вода. Далі були визначені основна нота і електричні сигнали в діапазоні. Все це дозволило записати неповторну мелодію, яка постійно змінюється і яку можна слухати в режимі реального часу. Мелодія ця буде звучати до того моменту, поки дерева не скинуть листя — зазвичай це відбувається в листопаді.

Фото: Cambridge Department of Public Works Urban Forestry/Hidden Life Radio

Прослуховуючи різні записи можна помітити, як погода та інші зовнішні чинники впливають на мелодію дерев і змінюють її. Мета створеного художником проєкту полягає в тому, щоб спонукати людей звернути більш пильну увагу на дерева, які вони зазвичай бачать щодня, але не надають їм великого значення і не замислюються про їхнє призначення.

Лапоскі також зазначає, що у людей сформувалося споживацьке ставлення до дерев. Люди починають помічати їх тільки в тих випадках, коли вони приносять видиму користь — наприклад, дають прохолодну тінь або смачні плоди. Але часто в інших випадках ми ніби не замислюємося про їхню важливість і не усвідомлюємо її.

Важливість цього проєкту підкреслюється тим, що Кембридж та інші міста поступово втрачають свої дерева, їхня кількість зменшується з року в рік. Це відбувається з цілої низки причин — від вирубки заради забудови територій до ураження дерев хворобами і шкідниками. Проєкт Лапоскі та інші подібні заходи зможуть у захоплюючій формі розповісти городянам про значення дерев у їхньому житті.

Фото: Cambridge Department of Public Works Urban Forestry/Hidden Life Radio

Читайте далі:

Що таке «сліпота на рослини» і до чого вона призводить

Comments   

загрузка...