Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дослідники склали рейтинг звуків, які викликають приємні спогади

Четвер, 30 грудня 2021 року

Фото: Blaz Erzetic/unsplash.com

Ви напевно помічали, що деякі звуки, які ви чуєте, навіюють вам спогади про моменти з минулого. Це явище зацікавило Гордона Харрісона, головного аудіолога Specsavers, який замовив спеціальне опитування для з'ясування того, які саме звуки найчастіше викликають у людей приємні спогади. В опитуванні брали участь 2000 респондентів у віці від 50 років.

Результати опитування показали, що четверо з десяти чоловік щотижня і по декілька разів переживають радісні спогади, почувши певні звуки. Деякі опитані розповіли, що їм достатньо почути лише один звичний звук — наприклад, шелест дощу — щоб відчути приємні емоції та посміхнутися, згадавши щось хороше з минулого.

Фото: Gerd Altmann/pixabay.com

67% респондентів зізналися, що у них теплі спогади викликають звуки, почуті на вулиці. Це може бути спів птахів, шум вітру в листі або навіть мекання овець на пасовищі. У процесі обробки даних опитування дослідники визначили цілих 40 різних звуків, які викликають позитивні емоції.

Перше місце займають музичні твори. Дійсно, якщо людина переживала щось хороше і в цей час слухала якусь пісню або інструментальну музику, то це напевно відкладеться в її пам'яті. У майбутньому, чуючи знайому мелодію, вона буде мимоволі згадувати пов'язані з нею щасливі моменти.

Фото: Matt Artz/unsplash.com

До переліку звуків, які викликають приємні спогади, також потрапили: шум хвиль, які накочуються на берег, спів птахів, потріскування хмизу у каміні, хрустіння снігу під ногами, шум водоспаду, муркотіння домашньої кішки та інші. Були серед них і такі звуки, як ляскання тостера або шум працюючої кавомолки.

90% опитаних сказали, що в молодості сприймали слух як даність. А майже половина людей зізналася, що їх турбує проблема погіршення слуху з віком. Це цікаве дослідження зайвий раз доводить, наскільки величезну роль грає слух в нашому житті та як багато може втратити людина, коли він зникає. Цінуйте свою здатність чути, бережіть слух і будьте щасливими!

Читайте далі:

«Голоси дерев» тепер можна почути в режимі реального часу завдяки проекту Hidden Life Radio

Незвичайне поєднання західних симфонічних і традиційних китайських інструментів

Comments   

загрузка...