Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дослідження показало, що забруднення повітря впливає на кількість сперматозоїдів через запалення головного мозку

Четвер, 4 листопада 2021 року

Будівлі центру Лос-Анджелеса частково приховані від очей пізно увечері, Каліфорнія, 5 листопада 2019 року. (Mario Tama/Getty Images)

У нещодавно опублікованій роботі був описаний один зі шляхів, який може пояснити спостережуваний взаємозв'язок між високим рівнем забруднення повітря і зниженням кількістю сперматозоїдів, а саме, запалення в певних нейронах мазку — гіпоталамусу.

У дослідженні, опублікованому 8 вересня в журналі Environmental Health Perspectives, вчені з Медичної школи Мерилендського університету (UMSOM) піддали групи мишей впливу забрудненого повітря.

Деякі з цих мишей були розведені без ознаки запалення мозку — інгібітора каппа B кінази 2 (IKK2), тоді як інші були розведені з цією ознакою.

Забруднене повітря не знижувало кількість сперматозоїдів у мишей, позбавлених IKK2, тоді як у мишей з цим показником він знижував їх кількість, що підтверджує прямий зв'язок між запаленням мозку та чоловічою фертильністю.

Команда дослідників заглибилася у вивчення питання, намагаючись зрозуміти, чи відповідає лише гіпоталамус за зв'язок між забрудненням повітря, запаленням та кількістю сперматозоїдів. Їх цікавив гіпоталамус через його участь в осі гіпоталамус-гіпофіз-гонад, яка регулює виробництво сперми.

Дослідники виявили, що надмірна експресія IKK2 в одному з основних типів нейронів у гіпоталамусі, проопіомеланокортинових (POMC) нейронах, сама по собі була достатньою для зниження кількості сперматозоїдів.

З іншого боку, при дефіциті IKK2 у нейронах POMC кількість сперматозоїдів у мишей не знижувалася.

"Озираючись назад, можна сказати, що нейрони в гіпоталамусі є винуватцями запальної реакції, яка призводить до зниження кількості сперматозоїдів, оскільки ми знаємо, що гіпоталамус є основною сполучною ланкою між мозком і репродуктивною системою", — сказав доктор Чжекан Інг, доцент медицини в UMSOM та провідний автор дослідження.

Дослідження доповнює літературу, що пов'язує забруднення повітря з порушенням фертильності як тварин, так і людей.

Кількість сперматозоїдів стрімко знижується по всій планеті. Дослідник Шанна Свон припускає, що до 2045 року кількість сперматозоїдів може досягти нуля.

Ця проблема особливо яскраво виражена у розвинених західних країнах, включаючи США, Європу, Австралію та Нову Зеландію.

Деякі вчені вказують на ендокринні руйнівники, такі як фталати (ефір фталевої кислоти) у пластмасах і гліфосат у пестицидах, як основних винуватців зниження. Також провину покладають на ожиріння та дієту.

Доктор Чарльз А. Хонг, професор медицини доктора Мелвіна Шарокі та директор кардіологічних досліджень у UMSOM, сказав, що результати дослідження мають значення не тільки для розуміння причин зниження кількості сперматозоїдів.

"Існує безліч захворювань, таких як високий кров'яний тиск, діабет та хвороби серця, які можуть бути результатом запалення мозку через забруднення повітря", — сказав він.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...