П'ятниця, Гру 3, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вчені вперше побачили на відео та описали новий вид глибоководних істот (ВІДЕО)

Понеділок, 25 жовтня 2021 року

Вчені ідентифікували новий вид реброплавів, ґрунтуючись лише на відзнятому в океанічних глибинах відео.

Реброплави — це схожі на медуз істоти, які мають на тілі потовщення — так звані «ребра». У 2020 році вчені опублікували звіт про невідомий раніше вид реброплава, який назвали Duobrachium sparksae.

Істоту виявив апарат з дистанційним управлінням на глибині 4 км біля берегів Пуерто-Рико. Проаналізувавши дані зі зробленого ним високоякісного відео, вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) описали новий вид, що стало першим подібним офіційним випадком в науковій сфері.

Як пояснює один з авторів звіту Аллен Коллінз, камери робота Deep Discoverer можуть отримувати зображення з високою роздільністю та вимірювати структури розміром менше міліметра. Завдяки цьому дослідники змогли досить добре зрозуміти будову реброплава на основі відео, що є дійсно унікальною подією.

Відеозапис та фотографії є єдиним доказом існування Duobrachium sparksae, адже під час підводної експедиції не було зібрано ніяких зразків. Навіть якщо б апарат мав відповідне для цього устаткування, у вчених не було б достатньо часу для вивчення істоти, бо желеподібних тварин важко зберігати — реброплави у цьому сенсі навіть тендітніші за медуз.

У Duobrachium sparksae є довгі щупальця. Він рухався над морським дном, «наче повітряна куля», — розповідає один з авторів дослідження Майкл Форд. Вчені не знають, чи прикріплювався при цьому реброплав до поверхні, чи просто торкався її. Вони припускають, що ці істоти функціонують подібно до інших представників типу реброплавів, які живуть у глибинах океану.

У мережі жартують, що новий вид слід називати «зуб» або «ушанка», відповідно до форми істоти.

Ідентифікація нових видів на основі відео чи фото часто викликає суперечки і отримує негативну оцінку, особливо коли вчені застосовують для цього недостатньо якісні зображення. Але дане відкриття є прикладом того, як потрібно правильно опрацьовувати відеозапис, говорить Коллінз.

Читайте далі:

Аквалангісти PADI роблять противірусні маски з океанського пластику

Незвичайна істота їсть каміння і переробляє його на пісок, — дослідження

Медузи старші за динозаврів на сотні мільйонів років, — дослідження

Comments   

загрузка...