П'ятниця, Лип 10, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Надійний фундамент: блоки, палі чи фундаментні стакани?

П'ятниця, 26 червня 2020 року

Плануючи будівництво важливо врахувати найдрібніші нюанси, щоб в майбутньому будівля довго тішила власною надійністю і довговічністю. Звичайно ж, перше про що потрібно подумати — це фундамент. На сьогодні є кілька рішень, як побудувати максимально надійний фундамент завдяки якому будівля з часом не буде просідати, пропускати вологу чи мати надмірну тепловіддачу. В сучасному будівництві є кілька оптимальних варіантів будівельних матеріалів за допомогою яких зводиться фундамент: фундаментні блоки, палі забивні і фундаментні стакани. Розглянемо особливості кожного з цих залізобетонних виробів та в яких ситуаціях вони будуть максимально доречними.

Фундаментні блоки: коротка характеристика

Фундаментні блоки — це монолітні залізобетонні вироби, що виготовляються виключно на спеціальних заводах. В Україні лідером з виробництва подібної продукції є компанія “Бетон від Ковальської” http://beton.kovalska.com. Такі блоки мають міцні петлі, за котрі їх піднімає спеціальна техніка. Доречно використовувати фундаментні блоки при будівництві невеликого будинку. Перелічимо основні переваги такого матеріалу:

  • Точні розміри блоків, котрі допомагають добитися максимально чітких стиків при їх укладці;
  • Стикуються блоки за допомогою монтажних пазів. Це дуже зручно;
  • Універсальність матеріалу дозволяє будувати надскладні типи фундаментів;
  • Гарна морозостійкість і стійкість до вологи дозволяють виконувати будівельні роботи в будь-яку пору року;
  • Не потребує часу на усадку. Після укладки можна одразу ж переходити до інших типів робіт.

Є й певні недоліки, як от потреба в залученні спеціальної техніки, адже блоки доволі важкі і справитися з ними можуть лише машини.

Палі забивні: коли доречний цей матеріал?

Пальовий фундамент теж явище поширене. Палі забивні часто використовуються при зведенні котеджів, приватних житлових будинків, та будівель з великою вагою. Ось коли доречно використовувати палі забивні:

  1. Якщо грунт має низьку несучість. Наприклад ділянка розташована поруч з лісовою посадкою, де збільшена вологість;
  2. Якщо будинок зводиться в місцевості де високий рівень грунтових вод;
  3. Якщо будівля матиме вагу понад 340 тонн;
  4. Також палі забивні часто використовують, якщо потрібно швидше і менш затратніше завершити будівництво. З палями значно економляться кошти на бетоні і арматурі.

Будинки з пальовим фундаментом часто можна зустріти в холодних регіонах, де більшу пору року температура повітря сягає нижче нуля. Річ у тім, що палі можна встановлювати у мороз, також такий матеріал зменшує ризики осідання будинку, якщо мало місце підтоплення або зсув грунту, детальніше про палі тут.

Фундаментні стакани: коли краще використовувати?

Ну і наостанок фундаментні стакани. Цей конструктивний залізобетон використовується, як основа для опорних колон. Фундаментний стакан це спеціальна збірна конструкція, що складається із залізобетонних блоків, та виготовляється на спеціальних заводах із всім необхідним сучасним обладнанням.

Такий фундамент не потребує значних земельних робіт, адже встановлюється зовсім неглибоко, таким чином значно пришвидшуючи темпи будівництва.

Однак, подібний матеріал рідко використовується при будівництві невеликих приватних будинків, це і затратно і не зовсім доречно. Це ідеальний варіант для масштабних промислових будівель, ангарів, гаражів. Також фундаментні стакани нерідко використовуються при будівництві мостів.

Є кілька видів такого конструктиву. Він класифікується в залежності від габаритів і способу з’єднання з колонами.

Де купити залізобетонні вироби для зведення фундаменту?

В Україні найбільший асортимент подібних матеріалів виготовляє компанія “Бетон від Ковальської”. Висока якість та цілодобова доставка, а як бонус наявність всіх можливих будівельних матеріалів, що застосовуються у сучасному будівництві.

Comments   

загрузка...