Четвер, Лип 9, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Як оформити класну кімнату 1 класу: поради спеціалістів

Понеділок, 22 червня 2020 року

Цей навчальний рік у зв’язку з тривалим карантином вчителі й учні змушені завершувати у режимі дистанційного навчання. Тому саме час зайнятися ремонтом і переоснащенням опустілих шкільних приміщень, у тому числі — оновити меблі для НУШ.

Ознайомитися з асортиментом меблів для першого класу можна в інтернет-магазині, що спеціалізується на шкільному обладнанні й навчальних засобах. Це дуже зручно, адже всі меблі вже згруповані у відповідні категорії: залишається лише обрати все необхідне. Але на що потрібно звернути особливу увагу?

Правила облаштування НУШ: меблі для 1 класу

Які меблі для 1 класу НУШ купити, щоб правильно облаштувати кабінет? Передусім, варто звернути увагу на рекомендації МОН. Зокрема, на Наказ № 143 від 07.02.2020 року «Про затвердження Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів початкової школи».

Учнівські шкільні меблі НУШ — МОН рекомендує

До переліку, рекомендованого Міністерством, увійшли такі меблі для початкових класів:

  • Учнівський стіл або парта. Висота обов'язково повинна регулюватися, щоб відповідати різним віковим і ростовим групам учнів. Також рекомендується, щоб стільниця мала нахилене положення: так малюкам буде набагато зручніше набувати правильної постави під час читання чи письма.
  • Учнівський стілець. Правильна конструкція для першокласника передбачає регулювання по висоті та спинку. Також можлива наявність виїмок на сидінні, щоб було зручніше рівно ставити ноги на підлогу.
  • Шафи для 1 класу НУШ. За конструкцією це відкриті шафи для зберігання засобів навчання, дидактики, роздаткових матеріалів тощо.

Додатково їх потрібно укомплектовувати спеціальними пластиковими лотками з кришками чи без — в них найкраще організувати зберігання дитячих навчальних конструкторів і роздаткових матеріалів. Такі комплексні системи-шафи для 1 класу допоможуть правильно організувати навчальний простір.

  • Стелаж, секція чи стінка для НУШ, де будуть зберігатись особисті речі учнів, одяг, змінне взуття. Скільки таких шаф для НУШ купити для одного кабінету? Можна обирати самостійно, орієнтуючись передусім на кількість дітей у класі та розмірах класного приміщення.
  • Крісло-мішок. Серед переліку сучасних меблів для нової української школи особливе місце займають м'які та безкаркасні меблі. Вони легкі, зручні, мобільні, стійкі дог впливу вологи та механічних пошкоджень, тому їх успішно використовують як у процесі навчання, так і для ігрової активності й відпочинку: всередині приміщення чи надворі.

Вчительські меблі НУШ: як організувати робоче місце вчителя

Не забуваємо, що шкільні меблі потрібні не лише учням, а й вчителям. Для них у переліку МОН вказані такі обов'язкові позиції:

  • стіл,
  • стілець,
  • шафа чи стелаж для особистих речей вчителя.

Окрім того, в класі повинні бути додаткові столи: комп'ютерний, для принтера, для роботи з конструкторами, які дуже широко використовуються в нових освітніх методиках.

Шкільні меблі для нової української школи: нові стандарти

Меблі для нової школи мають свої особливі характеристики та властивості, адже їх щодня використовують діти протягом своїх перших, найважливіших років навчання. Тому усе умеблювання має бути безпечним, екологічним, регульованими.

Найважливішою є безпека: цілісна й стійка конструкція меблів, відсутність гострих кутів, будь-яких деталей, об які можна випадково поранитися. Меблі, що відповідають стандартам НУШ, мають пластикову окантовку всіх кутів і зрізів, а також пластикові накладки на ніжках і металевих деталях каркаса.

Чому меблі для 1 класу НУШ обов'язково регулюються за висотою

Регулювання парт і стільчиків за висотою — одна з особливих вимог до меблів у початковій школі. Пов'язано це, насамперед із тим, що саме у період навчання в початковій школі діти дуже швидко ростуть. Парта, за якою першокласнику було зручно сидіти, через рік уже буде для нього занизька, що впливатиме на правильність постави. Регульовані за висотою меблі допомагають швидко вирішити цю проблему, адаптуючись під різний зріст і комплекцію дитини протягом усієї тривалості навчання в початкових класах.

Як замовити шкільні меблі й навчальні засоби онлайн

Усі необхідні меблі для НУШ купити краще за все в одного постачальника. Наприклад, на сайті компанії B-Pro представлений широкий асортимент усього, що може знадобитися для оснащення шкільних кабінетів. Тут можна обрати як окремі шафи чи контейнери для зберігання навчальних матеріалів, так і комплексні рішення для школи під ключ. Переходьте за лінком і замовляйте доставку обладнання, техніки та меблів для навчальних закладів.

Comments   

загрузка...