• Трилер «Найкраща пропозиція»: не все золото, що блищить

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Неділя, 25 серпня 2013 року
 

Італійський режисер Джузеппе Торнаторе, відомий такими своїми роботами, як «Новий кінотеатр ”Парадізо“» (1988 р.) і «Легенда про піаніста» (1998 р.), являє широкому загалу своє нове творіння — трилер «Найкраща пропозиція» з австралійським актором Джеффрі Рашем у головній ролі. Прем'єру в Україні заплановано на 8 серпня.

Вергілій Олдман (Джеффрі Раш) — відомий колекціонер, професіонал у галузі мистецтва, у якого є власний аукціон. Старий Олдман багатий, успішний, а також має одну пристрасть — аукціоніст збирає колекцію жіночих портретів, яку зберігає у своїй таємній кімнаті, де час від часу усамітнюється від світу. Він знає собі ціну, зарозумілий і схиблений на гігієні Вергілій полюбляє завжди залишатися в рукавичках, навіть обідаючи в ресторані. Здавалося, чим можна здивувати, «зачепити» такого експерта — йому все ясно і зрозуміло з першого погляду.

Проте один випадок може змінити в житті все. Олдману зателефонувала якась Клер Евенсон (Сільвія Хукс) і запропонувала зайнятися продажем її антикваріату — сімейних реліквій. У ході роботи з'ясовується, що ця пані страждає на дивну недугу — вона ховається від людей і спостерігає за всім, що відбувається в будинку через таємні щілини. Ніхто ніколи не бачив її обличчя. Колекціонерові доводитися спілкуватися з нею через закриті двері.

Не бачачи обличчя жінки, Олдман переймається її проблемами, її життям, вона пробудила в ньому інтерес, і мрія про неї вабить його, як міраж у пустелі. Як відомо, «заборонений плід удвічі солодший» — колекціонер вирішує побачити її і розуміє, що вже закоханий і переповнений пристрастю. Жінка-загадка стає для Вергілія справжнім шедевром, оригіналом, який не має ціни.

Проте «не все те золото, що блищить». «Людські емоції, як твір мистецтва, — іноді їх неважко підробити!» Така ключова фраза фільму.

Розчарування, душевний біль, терзання за зроблену помилку... У фільмі геніальний актор Джеффрі Раш показує високо професійну гру. Доповнює атмосферу музичний супровід Енніо Морріконе, хороша операторська робота і акторський склад: Ждім Стерджес, Дональд Сазерленд та інші.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...