ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Колискові — це ліки для малюка і його сім'ї, доводить дослідження

Велика Епоха
Фото: Isaac Quesada/unsplash.com

Спів колискових може добре впливати на здоров'я недоношених малюків і заспокійливо діяти на їхніх рідних. Учені з'ясували, що ніжні, повільні пісні знижують інтенсивність скорочення серцевих м'язів у дітей, а також покращують якість їхнього сну і апетит.

Жива музика, що виконується на струнних інструментах, здатна заспокоювати батьків недоношених дітей, які знаходяться поряд з ними у відділеннях інтенсивної терапії. При цьому мова йде про досить сумні пісні, у яких зачіпаються важкі моменти людського життя.

Фото: Jefferson Santos/unsplash.com

За словами докторанта UniArts Helsinki Т. Койвісто, жива музика допомагає маленьким дітям та їхнім батькам долати важкі моменти. Повільна, замріяна музика дозволяє створити в палаті інтимну атмосферу. У таких умовах батькам легше сконцентруватися на взаємодії зі своїми дітьми, відчути єднання і на деякий час забути про медичні процедури. На думку Койвісто, музика для батьків є знаком того, що життя все одно продовжується, не дивлячись на деякі непрості періоди.

Як показали дослідження, музика може викликати у людей сильні емоції, допомагає їм відчути один одного, подумати над важливими речами і заспокоїтися. Для новонароджених спів колискових корисний тим, що завдяки йому у них поліпшується дихання і робота серця. А це вкрай важливо для недоношених малюків, які завжди слабкіші за дітей, які отримали достатньо часу для правильного розвитку в материнській утробі.

Окрім того, вчені з'ясували, що ті немовлята, які отримували музичну терапію, швидше міцніли, видужували і завдяки цьому їх раніше виписували з лікарень. При цьому не обов'язково, щоб колискову виконували тією мовою, якою розмовляють батьки немовляти. Позитивний вплив здійснювали і пісні, виконані іншими мовами.

Як бачите, батьки не дарма співають колискові своїм дітям, хоча й не завжди здогадуються про їхню цілющу силу.

Читайте далі:

Які книги купувати дитині? Китайські казки: добрі легенди і вишукані ілюстрації

Вчителі використовують музику, щоб допомогти дітям біженців у постконфліктних регіонах