• Навіщо продавати закладене майно

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Середа, 22 листопада 2017 року

ⓅУ докризові часи купівля у кредит автотранспорту або нерухомості не кожного разу вважалася непевним шансом отримати недосяжне. Навпаки, окремі особи застосовували такі дії, розглядаючи їх як реальні можливості не тільки зберегти накопичене, але й отримати згодом додатковий прибуток. Підґрунтям було постійне зростання цін на житло, яку демонстрував ринок нерухомості у ті часи.

big_1187.jpg

Так нерухомість купувалась, а потім здавалась в оренду, що приносило власникам пасивний дохід. У разі потреби її завжди можна було з вигодою для себе продати, бо ціни неодмінно та постійно зростали. Таким чином, з легкістю не тільки гасилися залишки кредитної заборгованості, але й отримувались чималі кошти від різниці цін.

Якщо вас цікавлять новини про публічні закупівлі України, або ви бажаєте взяти в них участь, запропонувати державі послуги чи товари, тоді користуйтеся порталом «Держзакупівлі Онлайн», який входить до системи ProZorro.

У теперішній час продаж іпотечного житла, як і іншого заставного майна, — це, зазвичай, річ вимушена. Адже зараз дуже впали не тільки ціни на нерухомість та автотранспорт, а й попит на них. При цьому платоспроможність населення теж значно знизилась.

Потреба продати заставне майно найчастіше виникає у випадках, коли позичальники не можуть впоратися з виплатами за своїми кредитними зобов’язаннями. Серед причин такого явища у переважної більшості випадків — зниження/втрата платоспроможності та відсутність можливості рефінансування на умовах, які б одночасно влаштовували позичальника і банк.

При цьому зараз досить вигідно купувати заставне майно під банківським кредитом, але і в цьому є свої недоліки. Пряма вигода покупця — це демпінгові ціни заставного житла (в особливості це стосується ситуації, коли термін продажу є обмеженим, а продаж майна — необхідною справою).

У випадку, коли власних коштів на придбання житла у покупця не вистачає, банк, який зацікавлений у поверненні кредитного боргу у повному обсязі, може надати йому допомогу: видати в кредит суму, якої не вистачає для погашення. Ці дії є вигідними:

  • для позичальника, оскільки він отримує шанс придбати житло на вигідних умовах;
  • для банку, оскільки дозволяє повністю погасити заборгованість шляхом продажу заставної нерухомості.

Зазвичай це робиться повністю, а в окремих випадках — частинами.

У випадку, коли продаж заставного майна ініціює безпосередньо позичальник, він повинен отримати від банку-кредитора згоду (слід уточнювати: письмову або в усній формі). Така згода повністю виключає можливість виникнення непорозумінь та подальших неприємностей.

*Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком .

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...