Вівторок, Січ 18, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Пожежа в таборі біженців рохінджа в Бангладеш залишила тисячі людей без даху над головою (ВІДЕО)

Вівторок, 11 січня 2022 року

Пожежа в таборі біженців Балухалі в Кокс-Базарі, Бангладеш, 22 березня 2021 р. (Rohingya Right Team/MD Arakani/Handout via Reuters)

Поліція повідомила, що понад 5000 людей було переміщено після сильної пожежі, яка охопила табір біженців рохінджа на півдні Бангладеш 9 січня.

 

За словами представника Батальйону озброєної поліції Камрана Хоссейна, пожежа спалахнула в таборі 16 у Кокс-Базарі, де проживає понад мільйон біженців-рохінджа. За його словами, хоча близько 1200 будинків були охоплені полум'ям, повідомлень про жертви поки що не надходило.

За словами Мохаммеда Шамсуда Дузи, чиновника, який відповідає за біженців, причина пожежі поки не зрозуміла.

"Пожежа почалася о 16:40 і була взята під контроль близько 18:30", — сказав Хосейн журналістам, повідомляє The National News.

"Всі пішли. Багато хто залишився без даху над головою», — сказав Абу Тахер, біженець рохінджа.

Біженці рохінджа прибули з Бірми, також відомої як М'янма, і їм було відмовлено в громадянстві з того часу, як у 1982 році був прийнятий закон про бірманське громадянство. Організація Об'єднаних Націй заявила, що понад 700 000 людей рохінджа втекли до Бангладешу через придушення військових у 2017 році.

Ще одна пожежа сталася в центрі лікування COVID-19 для біженців, які сховалися в Бангладеш, 2 січня. Міграційне агентство ООН МОМ повідомило у своєму посту у Твіттері, що хоча внаслідок пожежі не надходило повідомлень про жертв, деякі частини лікарні «були пошкоджені».

Схожий інцидент стався в березні минулого року в Бангладеш, коли в таборі біженців рохінджа сталася масова пожежа, внаслідок якої щонайменше 15 людей загинули та 560 отримали поранення. Представник ООН заявив, що внаслідок пожежі «близько 45 000 людей було переміщено, а близько 10 000 жител було пошкоджено або зруйновано».

Тим часом понад 3000 підприємств рохінджа в Бангладеш було знесено владою з минулого місяця, оскільки кількість «нелегальних» магазинів збільшилася зі збільшенням населення країни рохінджа.

 

Правозахисні організації раніше звинувачували владу Бангладеш у примусі сотень біженців рохінджа до переселення на віддалений острів у Бенгальській затоці. Дуза відкинув це твердження, заявивши, що всі 379 біженців «добровільно» вирішили переїхати на острів Башан Чар у пошуках «кращого та безпечнішого життя».

За матеріалами The Epoch Times USA

Comments   

загрузка...