ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

300 мігрантів висадилися на Сицилії — Кіпр більше не хоче розглядати заяви про надання притулку

Велика Епоха
Мігранти на рятувальному судні. (Rene Rossignaud/AP/dpa)

Після порятунку понад 300 мігрантів у Середземному морі, судну Ocean Viking було дозволено вирушити до італійського порту. Після кількох днів очікування корабель, що належить організації SOS Mediterranée, отримав дозвіл причалити в порту Августа на Сицилії, про що НУО (неурядова організація) оголосила в середу. Екіпаж судна врятував 306 осіб, від лиха на морі в ході чотирьох операцій, і з неділі шукав порт.

Ще близько 400 мігрантів було врятовано італійською береговою охороною у середу ввечері. Рятувальники взяли на борт 396 людей з рибальського судна, що сів на мілину неподалік сицилійського порту Поццалло. За даними берегової охорони, рятувальна операція була утруднена поганими погодними умовами.

Кіпр хоче призупинити розгляд заяв про надання притулку

Кіпр тим часом хоче призупинити розгляд заяв про надання притулку у зв'язку зі зростанням числа незаконних перетинів кордону. Кіпр планує звернутися до Комісії ЄС з проханням "зупинити розгляд клопотань про надання притулку від людей, які незаконно в'їжджають до країни", заявив у середу прессекретар уряду Маріос Пелеканос. Він сказав, що міграційна криза викликає "демографічні зміни" та "гострі соціально-економічні наслідки".

Кіпр стверджує, що серед усіх 27 членів ЄС має найбільшу кількість первинних заяв про надання притулку щодо чисельності населення. Уряд звинувачує Туреччину в тому, що вона несе відповідальність за кризу, дозволяючи мігрантам із Турецької Республіки Північного Кіпру перетинати кордон із країною ЄС – Кіпром. За словами Пелеканоса, за перші десять місяців цього року майже 9300 мігрантів незаконно перетнули кордон.

Кіпр розділений із 1974 року. На той час північна частина середземноморського острова була зайнята Туреччиною. Північний Кіпр, однак, не визнаний міжнародним співтовариством, за винятком Туреччини.

Джерело: The Epoch Times