• Як перетнути океан у пошуках істини розповість фільм «Кон-Тікі»

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    П'ятниця, 12 квітня 2013 року
 

Легендарний пліт «Кон-Тікі» знову вирушає у подорож. З 18 квітня він буде борознити українські кінопростори - в прокат виходить пригодницька однойменна стрічка норвезьких режисерів. 

Історико-біографічний фільм «Кон-Тікі» оповідає про подвиг норвезького мандрівника і вченого-антрополога Тура Хейєрдала, який відправився на простому плоту під назвою Кон-Тікі в небезпечну подорож по Тихому океану. Разом з ним відправилися ще п'ять членів екіпажу. 

«Кон-Тікі» відчалив 28 квітня 1947 року з перуанського порту Кальяо. Вчений Тур Хейєрдал припустив, що Полінезія була заселена індіанцями, які припливли з Південної Америки, а не людьми з Азії, як прийнято вважати. Через те що його теорія не знайшла підтвердження в жодній дослідній установі, він вирішує самостійно її довести. 

Експедиція тривала 101 день, і пліт з бальсових колод проплив понад вісім тисяч кілометрів водної стихії. Кожен день шляху був подвигом для мандрівників: шторм, акули, нестача прісної води — були справжнім випробуванням для експедиторів. 

Після цього Тур Хейєрдал написав книгу «Кон-Тікі», яка стала бестселером і була перекладена на 66 мов світу, а документальний фільм про експедицію, знятий ученим під час плавання, отримав у 1951 році премію «Оскар». 

Бюджет фільму склав $ 15 млн. Зйомки стрічки «Кон-Тікі» проходили в Норвегії, США, а також на Мальдівах. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...