П'ятниця, Вер 17, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Плавання в холодній воді — це пригода, яку ви неодмінно повинні спробувати

Субота, 15 травня 2021 року

Люди, які регулярно плавають у холодній воді, особливо взимку, відчули, що стали доброзичливіші, спокійніші, менше втомлюються та активніші. (Pixaba/CC0 1.0)

Пірнути в ополонку зважиться далеко не кожен. Якщо ви підійдете до людини і запропонуйте їй зануритися разом з вами в крижану воду, швидше за все, вона вважатиме вас божевільним. Однак користь від купання в холодній воді дуже велика. Проведені дослідження дали дуже цікаві результати. Коли люди займаються плаванням в крижаній або холодній воді, вони дійсно відчувають певне поліпшення здоров'я і ще знаходять душевний спокій.

Навіщо купатися в крижаній воді?

Багато тематичних досліджень вказують на користь плавання в крижаній воді навіть взимку. Люди, які регулярно приймають крижані ванни, особливо взимку, відчули, що стали психічно стійкішими, менше втомлюються й активніші. Багато розповідали, що плавання в крижаній воді принесло їм користь. Люди, які перенесли операції, часто відчувають заспокійливий ефект в холодній воді, що дозволяє їм вільніше рухати тілом. Це прискорює процес відновлення без шкоди для рухливості.

Зміцнення імунної системи

Дослідження, проведене у 2011 році, показало, що купання в холодній воді допомагає збільшити кількість білих кров'яних тілець в організмі, через те, що вплив неприродних кліматичних умов на організм прискорює їх вироблення.Таким чином імунна система отримує поштовх і краще протистоїть простудним захворюванням.

Стимулює кровообіг в організмі

Ще одна перевага впливу на організм температури, яку мозок не вважає нормальною, полягає в тому, що прискорюється кровообіг. Ваше серце і кровоносна система змушені працювати інтенсивніше, щоб підтримувати бадьорість і забезпечувати рухливість кінцівок. Бонус: завдяки поліпшенню кровообігу поліпшується зовнішній вигляд і стан шкіри!

Новачки часто страждають від переохолодження, тому що недооцінюють силу природних стихій. (Dreamstime.com © Alexkalina).

Палить калорії

Коли серце б'ється у два рази швидше, швидкість метаболізму прискорюється, щоб підтримати витрату енергії. Це допомагає спалювати більше калорій. Якщо ви хочете схуднути і привести себе в форму, вам обов'язково варто розглянути плавання в крижаній воді як ефективний вид фізичних вправ.

Дає прилив адреналіну

Бути адреналіновим наркоманом набагато краще, ніж будь-яка наркологічна залежність. Тому краще поплавати в холодній воді. Коли ваше тіло «бореться» за виживання в холодній воді, мозок виділяє ендорфіни — природні гормони гарного самопочуття. В ході різних наукових експериментів було доведено, що тренування забезпечують «природний кайф» завдяки викиду ендорфінів. Плавання в крижаній воді — це тренування більш високого рівня. Те, що ви отримуєте, бігаючи 2 години, можна досягти, плаваючи в протягом 30-45 хвилин в холодній воді.

Знижує стрес

Стрес — постійний супутник нашого життя. Робота, навчання і життєві перипетії часто викликають стрес. Щоб знизити стрес, вам варто подумати про купання в холодній воді. Пам'ятайте природний кайф від припливу адреналіну? Це допоможе вам перемогти стрес, розумову втому і загальну депресію. Можливо, плавання в крижаній воді не є панацеєю від психічних захворювань, але воно може принести деяке полегшення, коли ви відчуваєте себе пригніченим.

Плавання в холодній воді стимулює кровообіг. (Dreamstime.com © Igokapil)

Поради новачкам

Коли ви пробуєте зануритися вперше, дійте повільно. Почніть з температури від 12 до 13 градусів. Це допоможе вам акліматизуватися і зрозуміти, як ваше тіло буде реагувати на холодну воду. Новачки, прагнучи стрибнути в глибоку ополонку, часто страждають від переохолодження, тому що недооцінюють силу природних стихій.

Обов'язково плавайте з досвідченими людьми, і ніколи не лізьте в крижану воду під впливом будь-яких стресових ситуацій. Якщо ви не будете рухатися, то можете отримати гіпотермію і потонути. При першому зануренні обов'язково одягніть гідрокостюм, а пізніше можете зануритися в більш холодну воду.

Плавання в холодній воді може поліпшити ваше самопочуття.

Джерело: nspirement.com

Comments   

загрузка...