• Трохи з історії появи піци

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Середа, 19 червня 2019 року

Смакуючи ті чи інші страви, ми часто не замислюємося про їх походження. Але часто буває так що історія звичайної всім страви може бути просто захоплюючою. Сьогодні кожен житель міста може замовити піцу (https://pizzburg.com.ua/), замовити суші та інші найпопулярніші блюда, які прийшли до нас з глибин тисячоліть, а їх смак був знайомий ще нашим древнім предкам.

приготування піци

Звідки з'явилася піца?

Першою піцою, по суті, можна вважати випечений древньою людиною на вугіллі плоский корж, яка могла бути або самостійною стравою, або ж служити доповненням до основної страви. Однак більш звичний вид піца отримала в Стародавній Греції, коли тільки після додавання різноманітної начинки коржик відправлявся в піч. Для начинки найчастіше використовувалася цибуля, оливки, сир і обов'язково оливкова олія. Простота і швидкість приготування, відмінний смак і поживність стали причинами швидкого поширення піци в усьому світі.

доставка піци

У нас піца асоціюється насамперед з Італією, адже саме мешканці Стародавнього Риму урізноманітнили варіанти начинки для піци, почавши готувати навіть коржі з медом і лавровим листям. Однак деякі дослідники мають альтернативний погляд на те, хто був винахідником піци. Є думки, що її вперше почали готувати вікінги, використовуючи для цього спеціальні похідні сковороди.

піца

Роль помідорів в історії піци

До того, як в 16 столітті в Європу були завезені перші помідори, піца була дуже популярною, але вважалася їжею нижчих категорій населення. Але після того, як помідори в якості начинки для піци як слід розсмакували, популярність цієї страви почала стрімко зростати. Моряки любили піцу з анчоусами і часником, рецепт якої вважався класичним для того часу. Вже незабаром почали з'являтися перші піцерії, які були обладнані мармуровими поверхнями для приготування тіста, хорошими печами і всім необхідним для готування смачної піци. В результаті вона стала однією з найулюбленіших страв знатних осіб того часу, які не шкодували грошей для запрошення в свої палаци славнозвісних кухарів.

піца

Поширення піци по всьому світу

В Америці піца з'явилася під час напливу мігрантів з Італії, і незабаром це нехитре блюдо вже готувалося на всій території США. Американці придумали і свій варіант страви, загинаючи краї тіста так, щоб туди можна було помістити побільше начинки. Особливо популярною стала піца після Другої Світової війни. Сьогодні ж немає в світі людини, яка не чула б про подібне блюдо або хоча б раз не пробувала його. Піца давно вже стала "світовою" стравою, а рівень її споживання завжди залишається надзвичайно високим.

* Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...