• Чи правильно ви миєте волосся?

  • П'ятниця, 8 лютого 2019 року

Просто намилити і прополоскати — радять виробники більшості шампунів для волосся. Але в дійсності мити і сушити волосся правильно — це не таке просте завдання.

Як часто ви замислюєтеся про те, як правильно мити голову? Напевно, просто заходите в душ, берете шампунь і, можливо, якийсь кондиціонер, змочуєте волосся водою, намилюйте, обполіскуєте, — і все. Якщо ви робите так постійно, то це може пошкодити як волосся, так і шкіру голови.

А як щодо сушки? Використовувати фен зі злегка теплим повітрям або сушити природним чином?

Сертифікований дерматолог із Чикаго Шані Френсіс говорить: «Існує багато плутанини, непорозумінь і неправильних порад щодо догляду за волоссям. У кожної людини є індивідуальні потреби щодо того, як піклуватися про своє волосся».

Як часто потрібно мити волосся?

Можливо, вас вчили, що мити волосся потрібно кожного дня, але така щоденна процедура не є необхідною. Усе залежить від типу волосся і шкіри голови, кажуть в Американської академії дерматології.

  • Якщо волосся або шкіра жирні, можливо доведеться мити їх частіше.
  • Хімічно оброблене і фарбоване волосся може бути сухим, тому, ймовірно, його краще мити рідше.
  • Із віком шкіра голови виділяє менше жиру, тому мити доведеться рідше.
  • Кучеряве волосся часто більш сухе, тому його не потрібно мити щодня.

Один зі способів дізнатися, чи достатньо часто ви миєте волосся, — перевірити наявність лупи. Вона може бути ознакою того, що потрібно мити голову частіше.

Як мити волосся

Правильний процес миття може зайняти трохи більше часу, але зате ви отримаєте здорове волосся.

Почніть із невеликої підготовчої роботи. Багато стилістів пропонує спочатку розчісувати волосся. Якщо ви будете розчісувати волосся, коли воно мокре, воно буде легко ламатися. Тому розчісуйте його сухим. Після цього нанесіть невелику кількість кокосового масла, уникаючи шкіри голови. Залиште мінімум на 15 хвилин, якщо є час. (В ідеалі ви можете залишити його на ніч, але не забудьте обгорнути волосся рушником, щоб захистити наволочки).

Змочіть волосся. Нанесіть невелику кількість шампуню в основному на шкіру голови. «Шампунь видаляє весь бруд і жир із волосся, але він також може змивати корисні речовини, які запобігають сухості та ламкості», — говорить Натаніель Хоукінс. Шампуні, які спеціально призначені для кучерявого, забарвленого або сухого волосся, як правило, дуже дбайливо миють волосся.

Не тріть шкіру голови і волосся енергійно. Шампунь може пошкодити кутикулу і викликати заплутування. Замість цього акуратно втирайте шампунь у шкіру голови пальцями, плавно розподіливши його на волоссі.

Ретельно промийте, а потім, якщо потрібно, нанесіть ополіскувач. Кучеряве, сухе або хімічно оброблене волосся майже завжди потребує застосування кондиціонера. Дуже важливо, щоб кондиціонер не потрапляв на корені. Засіб потрібно наносити, починаючи з кінчиків і не далі половини довжини волосся. Таким чином, ви зможете живити волосся якраз у тому місці, де воно найбільше потребує цього.

Френсіс говорить, що тонке волосся не завжди добре реагує на кондиціонер. Один трюк, який вона пропонує, — це ополіскування волосся водою з оцтом. Оцет кислий і допомагає закрити кутикулу та зафіксувати вологу.

Якщо ви фарбуєте волосся, сполосніть його прохолодною водою — це збереже колір довше.

Як сушити

«Сильно терти волосся рушником небезпечно — воно досить ламке, коли мокре. Такі процедури з волоссям створюють для нього стрес», — говорить Френсіс.

Великі товсті пухнасті рушники підходять для витирання шкіри, але вони не годяться для волосся. Замість цього використовуйте м'якший рушник з мікрофібри або навіть чисту футболку. «Що м'якший рушник, тим краще», — говорить Френсіс. Дайте волоссю висохнути природним чином.

Читайте далі:

Миємо волосся без шампуню: прості засоби замість покупних

Що шкодить красі волосся? 10 міфів

Звичка щомісяця фарбувати волосся викликає цироз печінки — реальна історія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...