• Роль циркуляційного насоса в системі опалення

 • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
  Середа, 6 лютого 2019 року

Циркуляційний насос - важлива складова систем обігріву приміщень та постачання гарячої води. Він створює умови для примусового руху рідини, що нагрівається (теплоносій в даному випадку) по контуру. Завдяки роботі насоса, тепло в системі переміщається максимально оперативно. Циркуляційні насоси встановлюються всередині систем примусової циркуляції, але може врізатися і в звичайні в цілях зниження витрати газу приблизно на чверть.

обігрів приміщення

Суть в тому, що, коли вода циркулює в системі в примусовому порядку, вона набагато швидше повертається назад в котел, і її температура буде вище, ніж зазвичай. Знову нагріти систему опалення якнайшвидше і з мінімальними витратами.

Всі переваги систем циркуляційного типу:

 • Максимально швидке нагрівання - система розганяється за кілька хвилин, і приміщення починають прогріватися відразу ж після включення. З звичайною циркуляцією досягти таких результатів не вийде.
 • Високі показники ККД - в рази підвищується ефективність роботи і самого котла, і системи циркуляції повітря.
 • Надійність - установки прості в експлуатації, працюють без збоїв.
 • Невимогливість у догляді - регулярне обслуговування не потрібно.

Насос циркуляційний Grundfos

циркуляція

Сучасні опалювальні установки можуть бути різними. Але всі вони конструктивно мають вигляд дренажного пристрою, який міститься в залізний корпус. Вал і ротор зазвичай роблять з кераміки, ротор обертається за рахунок роботи електричного двигуна. Вода після надходження в насос починає нагнітатися в розташований по іншу сторону трубопровід. Рідина переміщається по системі за рахунок відцентрової дії. Підвищений тиск, що створюється всередині системи, дозволяє долати опір, що виникає на різних ділянках. Підібрати оптимальну модель циркуляційного насоса (https://220volt.com.ua/nasos/nasosi-dlya-vodosnabzheniya/tsirkulyatsionnie.htm) зручно на сайті компанії «220Volt».

Опалювальне обладнання комплектується з сухим або мокрим ротором. У мокрих моделях ротор з колесом занурюється безпосередньо в рідину, яка перекачується. Колесо відокремлено від статора стаканом. Для виготовлення вала насоса застосовується кераміка або метал. Сухі пристрої можуть мати консольне або моноблочне виконання, в окрему категорію виділяються установки з «In-line» насосами. Сухих моделей більше, ніж мокрих, вони досить гучні в роботі, вимагають регулярного догляду (підтримки чистоти робочої системи і приміщення, в якому вони встановлюються).

температура

опалення

Поради щодо підбору

Якщо з усією відповідальністю підійти до вибору такого обладнання, то ви зможете його використовувати з комфортом і високою ефективністю. Головне при виборі попередньо оцінити опалювальну систему в вашому домі:

 • Продуктивність приладу. Переконайтеся в тому, що насос зможе нормально перекачувати теплоносій в системі опалення вашого будинку;
 • Створення потрібного рівня напору;
 • Оцініть розміри трубопроводу, де буде проводитися монтаж агрегату;
 • Зверніть увагу на пропускну здатність котла;
 • Температура і тип використовуваного теплоносія.

Визначити під які параметри опалювальних систем підходить циркуляційний насос можна по його маркуванні. Як зробити правильний вибір щодо маркування? Це дуже просто, наприклад, в назві пристрою можуть бути присутніми цифри 25-60. Вони говорять про те, що діаметр патрубка для установки складає 25 міліметрів, а максимальний напір 6 метрів. Таким чином, оцінивши ці дві цифри, ви зможете вирішити, чи підійде обраний насос під ваші вимоги чи ні.

* Коментар: редакція не несе відповідальності за зміст і думки, викладені в статтях зі знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...