• Перські килими: погляд в історію

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Четвер, 17 січня 2019 року

Здавна перси були відомі своєю неймовірною майстерністю у виготовленні килимів, і сьогодні килим ручної роботи можна без перебільшення називати витвором мистецтва. При цьому достеменно невідомо, наскільки глибоко в століття йде його історія. Найстаріший знайдений килим "Пазірік" має вік близько двох з половиною тисяч років, проте є підстави припускати, що килими на території сучасного Ірану ткали ще раніше.

ткач

Перші килими були досить сумнівними, оскільки ткачі віддавали перевагу практичності цих виробів, а не їх красі. Однак з часом малюнки на килимах ставали все більш витонченими і складними, і завдяки нереально красивому зовнішньому вигляду і високій якості, килими з Персії (Ірану) стали дуже популярними в усьому світі. Щоб придбати якісні безворсові килими в Україні, відвідайте магазин "Аllcarpets" — кращий спосіб прикрасити свій будинок ексклюзивною і стильною річчю.

Перські килими в інтер'єрі

Купівля перського килима як вдала інвестиція

Вартість виробів ручної роботи постійно зростає, тому слід очікувати, що перські килими, куплені сьогодні, при бажанні можна буде дуже вигідно продати в майбутньому. Однак справжню цінність мають тільки оригінальні килими, зроблені руками іранських майстрів. Ті ж вироби, які сходять з конвеєрів у великих кількостях, коштують набагато дешевше.

перський килим

Щоб визначити спосіб виготовлення килима, подивіться на його край. У виробів, виготовлених за допомогою сучасної техніки, краї будуть ідеально рівними. Килими ж ручної роботи матимуть багато нерівностей на краях, які тільки підкреслюють їх оригінальність.

Перський килим

Чим складніший малюнок на килимі, тим більше майстру потрібно буде витратити часу на виготовлення останнього. Відповідно, і ціна на такий виріб буде значно вищою. Взагалі, якщо ви збираєтеся придбати оригінальний килим з Ірану, то потрібно буде приготувати досить значну суму. Але на практиці такі вкладення є більш ніж вдалими, і багато людей ставлять покупку перських килимів нарівні з придбанням антикваріату.

За купленим килимом потрібно дуже дбайливо доглядати, адже тільки тоді він збереже свою красу на довгі роки. Не потрібно чистити килим засобами, що не підходять для цього і не періть в дуже гарячій воді. Якщо ж на килимі з'явилися стійкі плями, то за послугою його чистки найкраще звернутися до спеціальної майстерні.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...