• На що звернути увагу при виборі тримера-кущоріза

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Четвер, 4 травня 2017 року

Стандартний тример для трави не годиться для підстригання чагарників. З цією роботою справляється кущоріз, призначений для підрізування тонких гілок. Не так давно у двох вузькоспеціалізованих інструментів з'явився багатофункціональний конкурент — тример-кущоріз, він же мультитример.

тример

Особливості універсальних тримерів

Тример-кущоріз конструктивно майже не відрізняється від звичайної мотокоси. Садовий інструмент цього типу також має прямий вал, D- або T-образну рукоятку, бензиновий або електричний двигун. Різниця полягає лише в кількості і виду ріжучих інструментів.

Звичайний тример для трави оснащується тримерною головкою — котушкою з ліскою діаметром від 1,2 до 4 мм. Деякі потужні моделі доповнюються ножами, які можуть зрізати бур'ян і навіть тонкі гілки.

До комплектації мультитримерів крім стандартних ріжучих інструментів входять й інші насадки: кущорізи і сучкорізи. У таких моделей робоча частина (насадка) відділяється від рукоятки.

До розряду мультифункціональних садових інструментів відноситься модель Bosch AMW 10, яка оснащена трьома насадками https://vamnadom.com.ua/g12034125-nasadki-dlya-benzokos: тримером, кущорізом і сучкорізом (ланцюгова пила). Ще більше можливостей забезпечує бензокоса Husqvarna 128 LDx, яку можна використовувати в якості тримера, мотоножиць, повітродува, сучкоріза і навіть культиватора.

кусторіз

Види тримерів-кущорізів

Універсальні тримери-кущорізи відрізняються типами ріжучих інструментів. Функції тримера можуть виконувати косильні головки з кордом і всілякі диски/ножі (пластикові або металеві) — на вісім зубців, перфоровані, мульчуючі, на два зубці тощо.

Нерідко тримерами-кущорізами вважаються моделі, які крім тримерної головки комплектуються металевим диском (на кшталт ланцюгової пилки). Такі агрегати підходять для скошування рослинного покриву, але не для декоративної стрижки кущів.

Для підрізання чагарника краще використовувати універсальні тримери з насадкою-кущорізом. Насадка виглядає як про-довгуватий елемент, що обертається і ріже — шина, як у пили довжиною 45-70 см. За допомогою такого ножа можна виконати значний обсяг робіт за більш короткий час. Багатофункціональні моделі мають довгу штангу (аналог телескопічної рукоятки у штангового кущоріза), що дозволяє підрізати гілки на висоті до 3 метрів.

сад

Поради щодо вибору

Ідеальний тример-кущоріз повинен поєднувати достатню продуктивність і легку вагу. Враховуйте, що вам доведеться утримувати агрегат у висячому положенні як мінімум кілька хвилин. Якщо ви не плануєте виконувати великі обсяги робіт, віддавайте перевагу більш легким і компактним моделям з електричним двигуном.

Зверніть увагу на рукоятки: для стрижки кущів найбільш зручні круглі (D-образні) варіанти. Моделі з T-образними ручками повинні оснащуватися додатковими рукоятками, що дозволяють утримувати інструмент в піднятому положенні (при обробці чагарнику). Віддавайте перевагу тримерам-кущорізам, оснащеним розвантажувальними пристосуваннями — підвісками (ранець з поясом) або подвійними ременями.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...