Неділя, Тра 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Нову дитячу лікарню в Таїланді оформили арками, хмарами і китами. ФОТОрепортаж

Субота, 14 листопада 2020 року

Сучасний дизайн дозволяє робити інтер'єри та екстер'єри будинків естетично значно приємнішими, застосовуючи округлі форми і м'які обриси. Особливо це актуально у випадку з дитячими закладами охорони здоров'я.

Один із вдалих прикладів такого дизайну — це дитяча лікарня EKH у місті Самутсакхон, Таїланд. Її проект, який було втілено у 2019 році, розробляла бангкокська студія Integrated Field.

Метою оформлювачів було створити простір, який зробив би перебування дітей у клініці комфортнішим. Для цього в інтер'єрі використано плавні лінії, кола й арки, а також спокійні кольори — пастельні відтінки рожевого, синього і жовтого. Маленькі відвідувачі можуть погано почуватися або відчувати страх у незнайомому місці, а кумедні елементи декору та ігрові майданчики допоможуть їм розслабитися.

У лікарні встановлено ​​зручні меблі обтічної форми. У зонах очікування є дитячі гірки і м'які сидіння. Їхні творці сподіваються, що діти будуть захоплені грою і батькам навіть доведеться умовляти їх піти.

Акцентом у декорі служать стилізовані зображення тварин (кит, черепаха, кролик і лев). Вони прикрашають фасад будівлі та стелі у палатах над ліжками, де також вбудовано стельові світильники, що утворюють обриси сузір'їв.

У приміщеннях лікарні встановлено м'яке освітлення, яке не повинно дратувати дитину. Арочні ніші та інші елементи було розроблено з урахуванням дитячого зросту; дзеркала і раковини у вбиральнях розташовані на невеликій висоті.

Щоб зробити оформлення палат більш різноманітним і цікавим для дитини, кожна з них забарвлена у певні відтінки, що відповідають типу зображеної тварини (наприклад, дизайн кімнати з китом виконано у блакитних тонах).

У лікарні є також приміщення з басейном, де стіни прикрашають фігурні вікна та рельєф у вигляді хмар.

«У дитинстві ми створюємо свій власний уявний світ, коли вперше потрапляємо в якийсь простір. А пастельні тони спонукають дітей застосовувати уяву», — пояснюють у студії Integrated Field.

Працівники дитячих установ різних країн також помітили, що спокійні відтінки і об'єкти округлих форм загалом позитивно впливають на стан дитини. Так, в Англії з'явилися ясла, оформлені за допомогою природних матеріалів. А у В'єтнамі — дитячий садок з арочними вікнами та різнокольоровим склом.

Читайте далі:

Як добудовують і оновлюють радянські панельки у Чехії. ФОТОрепортаж

Які книги купувати дитині? Китайські казки: добрі легенди та вишукані ілюстрації

Двері в будинку для людей похилого віку прикрашають оригінальними наклейками

Comments   

загрузка...