ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Харчування організму донорами метилу підтримує здоровий рівень метилювання

Велика Епоха
Харчування організму донорами метилу підтримує здоровий рівень метилювання. (Shutterstock)

Що вам спадає на думку, якщо вас запитають: "Чи їсте ви продукти-донори метилу?"

Можливо, ви читали про мутації гена MTHFR і метилювання, але мало хто знає, як продукти-донори метилу пов'язують усе це воєдино.

Хоча експерти ще не до кінця визначили, як працює метилювання, відомо, що воно тісно пов'язане з метаболізмом ДНК і ліпідів і, мабуть, допомагає запобігти експресії ракових генів і, отже, розвитку раку. Ба більше, поживні речовини, пов'язані з метилюванням, асоціюються зі зниженням ризику розвитку раку підшлункової залози, товстої кишки та молочної залози.

Є підозра, що з віком здатність організму до метилювання знижується, а отже, вживання великої кількості продуктів-донорів метилу може допомогти в профілактиці хвороби Альцгеймера і серцево-судинних захворювань. Метилові донори також сприяють виробленню низки хімічних речовин у мозку (наприклад, допаміну, епінефрину), які беруть участь у забезпеченні енергією, впливають на пильність, концентрацію, настрій і чіткість зору. Усе це важливо контролювати, щоб уникнути депресії та недоумства.

Продукти-донори метилу містять такі поживні речовини, як вітамін B6, вітамін B12, фолат, холін і метіонін — незамінну амінокислоту, яка використовується у виробництві білків. Інші поживні речовини, що беруть участь у метилюванні, включають N-диметилгліцин (DMG), S-аденозилметіонін (SAM-e) і диметил-аміноетанол (DMAE).

Які продукти є хорошими донорами метилу?

(Magdanatka/Shutterstock)

Знайти продукти, які є хорошими джерелами донорів метилу, нескладно, тому що їх дуже багато.

Фолат: нут, сочевиця, боби пінто, листова зелень (наприклад, шпинат, кейл, коллард, гірчична зелень, бок-чой), полуниця і цитрусові (наприклад, грейпфрут, апельсини, лимони).

Вітамін B6: яловичина, фісташки, квасоля пінто, авокадо, чорна патока, тунець, насіння соняшнику, насіння кунжуту.

Вітамін B12: риба, органічне м'ясо, морські водорості (лавр і норі), яйця.

Метіонін: бразильські горіхи, насіння кунжуту, смажені соєві боби, сир пармезан, тунець, яйця і біла квасоля.

Холін: буряк, брюссельська капуста, броколі, печінка, яйця, сира цвітна капуста, варена бурякова зелень, варена спаржа.

DMG: квасоля, коричневий рис, гарбузове насіння.

DMAE: анчоуси, лосось, сардини.

Баланс натуральних продуктів може сприяти правильному метилюванню. Достатня кількість пробіотиків (корисних бактерій, які допомагають виробляти й засвоювати вітаміни групи В), а також цинку і магнію (які підтримують метилювання) може бути корисною для вашого здоров'я.

За матеріалами The Epoch Times USA