ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ФБР і CISA попереджають про небезпеку, яку становлять безпілотники китайського виробництва

Велика Епоха
Новий дрон DJI Mavic Zoom під час презентації на Бруклінській військово-морській корабельні, Нью-Йорк, 23 серпня 2018 року. (Drew Angerer/Getty Images)

Власників і операторів критично важливих об'єктів інфраструктури США застерігають від використання безпілотних літальних апаратів (БПЛА) китайського виробництва через ризики безпеки, ідеться в пам'ятці та звіті, випущених 17 січня ФБР і Агентством із кібербезпеки та захисту інфраструктури (CISA).

"Сектори критичної інфраструктури нашої країни, такі як енергетика, хімічна промисловість і зв'язок, дедалі більше покладаються на БПЛА для виконання різних завдань, що в підсумку знижує експлуатаційні витрати й підвищує безпеку персоналу", — заявив Девід Муссінгтон, помічник директора CISA з безпеки інфраструктури.

"Однак використання китайських безпілотних літальних апаратів пов'язане з ризиком розголошення конфіденційної інформації, що ставить під загрозу національну безпеку США, економічну безпеку, здоров'я і безпеку населення".

"Необхідно терміново приділити увагу агресивним кіберопераціям Китаю з крадіжки інтелектуальної власності та конфіденційних даних організацій", — додав пан Массінгтон.

Безпілотники китайського виробництва вже давно викликають занепокоєння у США, особливо ті, що виробляються китайською компанією Da Jiang Innovations (DJI), найбільшим у світі виробником комерційних безпілотників. У грудні 2020 року Міністерство торгівлі внесло DJI до списку експортного контролю за співучасть у порушеннях прав людини китайським режимом. Два роки потому Пентагон додав DJI до списку "китайських військових компаній", які прямо або побічно діють у США.

У звіті ФБР-CISA ні DJI, ні інші китайські виробники безпілотних літальних апаратів не згадуються.

Однак у звіті наголошують на ризиках, пов'язаних із використанням безпілотників китайського виробництва, і наводять різні китайські закони, зокрема Закон про національну розвідку, що набув чинності 2017 року, який зобов'язує китайські компанії передавати дані, зібрані в Китаї та за його межами, розвідувальним службам Пекіна.

"Без вжиття відповідних заходів широке поширення безпілотних літальних апаратів китайського виробництва в ключових секторах економіки нашої країни є загрозою національній безпеці та несе ризик несанкціонованого доступу до систем і даних", — йдеться в заяві Брайана Ворндрана, помічника директора кібервідділу ФБР.

Члени Палати представників Еліза Стефаник і Майк Галлахер виступили зі спільною заявою.

"Новий звіт Агентства з кібербезпеки та захисту інфраструктури чітко показує, що безпілотники комуністичного Китаю становлять загрозу для нашої національної безпеки та критичної інфраструктури і мають бути заборонені в США", — заявили законодавці.

"КПК субсидує такі компанії з виробництва дронів, як DJI і Autel, щоб знищити американську конкуренцію і шпигувати за об'єктами критичної інфраструктури Америки. Ми повинні заборонити ввезення в Америку безпілотників-шпигунів, підтримуваних КПК, і працювати над зміцненням американської індустрії безпілотників".

У листопаді минулого року двопартійна група з 11 законодавців Палати представників, включно з паном Ґаллаґером і пані Стефаник, надіслала листа в адміністрацію Байдена із закликом провести розслідування щодо китайського виробника безпілотників Autel Robotics, посилаючись на проблеми національної безпеки.

За матеріалами The Epoch Times USA