ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Обмеження на воду запроваджені через посуху в португальському Алгарве та іспанській Каталонії

Велика Епоха
Вид на раніше затоплене село, виявлене через низький рівень води у водосховищі греблі Кабріл у Педрогао Гранде, Португалія, 13 липня 2022 року. (REUTERS/Rodrigo Antunes/File Photo)

Тимчасовий уряд Португалії розпорядився скоротити кількість води, використовуваної для зрошення сільськогосподарських угідь і в міському середовищі, включно з готелями в південному регіоні Алгарве, який залежить від туризму, де через сильну посуху майже спорожніли водосховища, пише Reuters.

На Піренейському півострові північно-східний регіон Іспанії Каталонія страждає від сильної посухи, і влада Барселони в четвер заявила, що знизить тиск води в системах водопостачання деяких міст.

Міністр охорони навколишнього середовища Португалії Дуарте Кордейру заявив у середу, що зрошення сільськогосподарських угідь у регіоні доведеться скоротити в середньому на 25% порівняно з торішнім рівнем. А в районі деяких водосховищ із меншою кількістю води скорочення може становити до 50%.

Міські споживачі, включно з полями для гольфу і готелями, зіткнуться зі скороченням на 15%.

"Водосховища Алгарве перебувають на найнижчому рівні за всю історію. Якщо нічого не зробити щодо помірного споживання, то до кінця 2024 року ми залишимося без води для громадського водопостачання", — сказав він.

За його словами, водосховища на материковій частині Португалії заповнені в середньому на 73%. Причому деякі водосховища на півночі країни заповнені вщерть через сильні дощі, тоді як в Алгарве — в середньому лише на 25%, а деякі — на 8-15% (порівняно з 45% рік тому).

Дослідження, проведене 2022 року, показало, що через зміну клімату на Піренейському півострові вже настав найпосушливіший період за останні 1200 років.

Влада Каталонії цього тижня попередила, що нові надзвичайні обмеження до 80% на використання води в сільському господарстві буде введено, щойно загальний рівень води у водосховищах регіону сягне 16%. Наразі водосховища заповнені всього на 16,2%.

Наповнення порожніх басейнів буде заборонено, зокрема для туристичних об'єктів. Для відкритих басейнів клуби будуть зобов'язані закрити всі душові. Пляжні душові також будуть закриті.

Порушники обмежень будуть оштрафовані на суму до 3 000 євро в районі Барселони.

У південному регіоні Андалусія влада в четвер заявила, що у великих містах, таких як Севілья, Кордова або Малага, до літа будуть введені обмеження на подачу води, якщо до цього часу не буде істотних дощів. У деяких містах тиск води вже знижується ночами.