ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Батькам у Великій Британії рекомендували прищепити дітей від кору

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У понеділок представники охорони здоров'я Великої Британії закликали мільйони батьків зробити своїм дітям щеплення від кору, паротиту і краснухи у зв'язку з різким зростанням кількості випадків захворювання на кір і найнижчим рівнем вакцинації за останнє десятиліття, пишет AP News.

Національна служба охорони здоров'я починає рекламну кампанію після того, як торік у деяких районах Англії було зареєстровано близько 250 підтверджених випадків кору. У більшості випадків це були діти віком до 10 років.

Комбіновану вакцину проти кору, паротиту та краснухи, або MMR, пропонують у Великій Британії у двох дозах усім дітям: спочатку в 12 місяців, а потім у 3 роки. За словами керівника Агентства з охорони здоров'я Великої Британії Дженні Гарріс, рівень вакцинації знизився приблизно до 85% у країні і набагато нижчий у деяких районах Лондона.

За її словами, це "занадто низький рівень для підтримки безпечного охоплення населення — ми хочемо, щоб він становив близько 95%", як радить Всесвітня організація охорони здоров'я.

Кір було оголошено ліквідованим у Великій Британії 2017 року. Але епідемії знову стали поширюватися по всій Європі. За словами чиновників, спалахи можуть статися скрізь, де охоплення вакцинацією нижче 95%, необхідних для досягнення стадного імунітету.

У листопаді ВООЗ і Центри з контролю і профілактики захворювань США заявили, що торік смертність від кору у світі зросла більш ніж на 40%, а кількість випадків захворювання збільшилася після того, як рівень вакцинації різко знизився під час пандемії COVID-19.

Кір — одне з найбільш заразних захворювань, яке поширюється повітрям, коли інфікована людина кашляє або чхає. Найчастіше він трапляється у дітей до 5 років. Симптоми включають лихоманку, кашель, нежить і характерний висип.

Інфекція може призвести до незворотних фізичних ушкоджень, таких як глухота. Більшість смертей спричинені такими ускладненнями, як енцефаліт, сильне зневоднення, серйозні проблеми з диханням і пневмонія.

За словами чиновників, інтенсивне висвітлення в ЗМІ наприкінці 1990-х років твердження про зв'язок вакцини MMR з аутизмом призвело до падіння кількості щеплень.

За словами Гелен Бедфорд, професорки дитячої охорони здоров'я в Університетському коледжі Лондона, останнім часом зниження кількості щеплень ускладнилося частково пандемією й антивакцинальними настроями.

"Пандемія, коли запроваджували нові вакцини й постійно обговорювали вакцинацію, могла призвести до того, що в населення з'явилося більше запитань щодо вакцинації: її безпеки, ефективності та, у разі такого захворювання, як кір, який став рідкісним у Великій Британії, її необхідності", — сказала вона.