ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Імміграційна служба Фінляндії повідомила про "зникнення" близько 160 прохачів притулку

Велика Епоха
Шлагбауми на закритому прикордонному пункті Ваалімаа між Фінляндією і Росією у Віролахті, Фінляндія, 14 січня 2024 року. (Lehtikuva/Lauri Heino/via REUTERS/File Photo)

Близько 160 осіб, які попросили притулок на східному кордоні Фінляндії торік, "зникли", і місцезнаходження більшості з них невідоме, повідомило імміграційне відомство Фінляндії.

Фінляндія закрила свій східний кордон із Росією наприкінці минулого року на тлі зростання кількості прибуваючих із країн, включно з Сирією і Сомалі. Фінляндія звинуватила Москву в переправленні мігрантів на кордон, що Кремль заперечує.

Імміграційна служба Migri повідомила, що із серпня до грудня минулого року на східному кордоні було отримано 1323 прохання про надання притулку, з них приблизно 900 — у листопаді і понад 300 — у грудні.

Наразі в центрах прийому бракує 160 осіб, і місцезнаходження більшості з них невідоме, повідомив агентству Reuters директор відділу з питань притулку компанії Migri Антті Лехтінен.

Вісімнадцять осіб з'явилися в інших європейських країнах, включно з Нідерландами, Бельгією, Норвегією, Швецією, Францією, Німеччиною та Швейцарією, щоб повторно подати прохання про надання притулку.

"Звичайно, можливо, що більшість із цих 160 осіб продовжили шлях до іншої країни, але ще не подали прохання про надання притулку в цій країні", — сказав Лехтінен.

Кожен прохач притулку у Фінляндії здає відбитки пальців у Eurodac-system, загальну європейську базу даних відбитків пальців, додав Лехтінен.

Згідно з правилами ЄС, країна, в якій мігрант уперше звертається по притулок, відповідає за розгляд його заяви.

Раніше в січні Фінляндія продовжила закриття свого кордону з Росією до 11 лютого, заявивши, що приплив прохачів притулку може відновитися, якщо кордон буде відкрито.

Минулого року президент Фінляндії Саулі Нііністьо закликав до ухвалення рішення на рівні всього ЄС, щоб зупинити неконтрольований в'їзд у безпаспортну Шенгенську зону Європи.

У четвер підрозділ берегової охорони Прикордонної служби Фінляндії заявив, що розслідує кілька випадків "сприяння нелегальній імміграції", пов'язаних зі східним кордоном, підозрюючи злочинні організації у великомасштабній контрабанді людей.

"Контрабандисти скористалися порушеннями прикордонного режиму на східному кордоні", — йдеться в заяві.

"Ми підозрюємо, що щонайменше сотні людей все ще намагаються продовжити свій шлях із Фінляндії до інших країн ЄС і Шенгенської угоди", — заявив агентству Reuters керівник слідчої групи берегової охорони Антті Раассіна.