ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Прокурори підтвердили справжність ноутбука Гантера Байдена, пов'язавши дані з iCloud

Велика Епоха
Гантер Байден, син президента США Джо Байдена, у Вашингтоні 10 січня 2024 року. (Kent Nishimura /Getty Images)

Нові судові документи підтверджують автентичність ноутбука, що належить Хантеру Байдену, який був забутий у комп'ютерному магазині і отриманий федеральними слідчими.

Федеральні прокурори підтвердили справжність ноутбука Гантера Байдена в новому судовому документі. Коли слідчі заволоділи пристроєм і вивчили його, вони виявили, що його вміст багато в чому збігається з даними, отриманими з облікового запису Apple iCloud сина Джо Байдена.

Ця нова справа виникла в контексті справи Хантера Байдена про незаконне володіння вогнепальною зброєю у федеральному суді штату Делавер, у якій сина президента звинувачують у дачі неправдивих свідчень торговцю зброєю та володінні вогнепальною зброєю в стані наркотичної залежності.

"Вигадка для голлівудського сценарію"

Хантер Байден не визнав себе винним і домагається зняття обвинувачення у зберіганні зброї, стверджуючи, що це "мстиве переслідування", викликане політичними міркуваннями, і що спеціальний радник Девід Вайс висунув обвинувачення під тиском республіканців.

Команда прокурорів Вайса відкинула заяву Хантера Байдена, подану 16 січня, як "теорію змови", не підкріплену доказами.

"Позбавлена блиску, мстива теорія обвинуваченого просто не заслуговує на довіру", — написали прокурори в заяві. "Зіткнувшись із незручною правдою, коли доводиться пояснювати, як таке могло статися за адміністрації Байдена, обвинувачений припускає, що в глибині міністерства юстиції ховаються мерзенні мотиви".

"Ця теорія — вигадка, створена для голлівудського сценарію", — додали прокурори.

Особисті фотографії Гантера Байдена

В одному з попередніх звітів ідеться, що власник комп'ютерного магазину Джон Пол Мак Айзек заявив, що Гантер Байден залишив три ноутбуки в його магазині в Делавері у квітні 2019 року і попросив витягти з них дані.

Айзек запевняв, що Гантер Байден так і не повернувся за одним ноутбуком, і стверджував, що передав пристрій ФБР у грудні 2019 року.

Нещодавні судові документи свідчать про те, що, доки Гантер Байден перебував під слідством за підозрою в податкових порушеннях у рамках окремої від звинувачень у зберіганні зброї справи, податкова служба і ФБР у серпні 2019 року отримали ордер на обшук його облікового запису Apple iCloud.

У відповідь на ордер компанія Apple надала резервні копії даних із різних електронних пристроїв Гантера Байдена, які він зберіг у своєму акаунті iCloud.

"Слідчі також заволоділи Apple MacBook Pro обвинуваченого, який він залишив у комп'ютерній майстерні", — йдеться в судовому документі. "Ордер на обшук було видано і на його ноутбук, і результати обшуку повністю збіглися з інформацією, яку слідчі вже отримали від Apple".

Раніше ні Гантер Байден, ні його адвокати не визнавали, що ноутбук належав йому. Вони стверджували, що Мак Айзек (разом із колишнім мером Нью-Йорка Руді Джуліані) отримав доступ до цифрових даних Гантера Байдена і поширив їх в останні тижні виборів 2020 року.

Гантер Байден подав до суду на Джуліані та Мак Айзека, заявивши в окремих позовах про вторгнення в приватне життя, а також про злом і маніпуляції з незаконно отриманими особистими даними та їхнє поширення.

Вміст ноутбука містив особисті фотографії Хантера Байдена, зокрема одну, на якій він зображений у відключці з люлькою для куріння.

Мак Айзек також заявив, що зберіг копію жорсткого диска пристрою "на випадок, якщо його кинуть під автобус", а потім передав вміст Джуліані, який передав його газеті New York Post.

Блокування статті про ноутбук

За кілька тижнів до виборів 2020 року газета New York Post опублікувала статтю "Smoky email reveals how Hunter Biden introduced Ukrainian businessman to his vice president father" про вміст ноутбука, у якій стверджувалося, що сім'я Байдена замішана в торгівлі впливом.

Стаття була частково блокована такими компаніями, як Twitter (тепер X), які стверджували, що стаття заснована на зламаних документах.

Були зроблені й інші спроби дискредитувати статтю, зокрема лист, написаний колишніми співробітниками розвідувального співтовариства, в якому йшлося, що стаття має типові ознаки російської дезінформаційної кампанії, можливо, покликаної вплинути на вибори.

Як стверджували республіканці, рішення Twitter заблокувати статтю рівносильно втручанню у вибори, оскільки деякі опитування показують, що американці не проголосували б за Байдена, якби знали про вміст ноутбука.

За матеріалами The Epoch Times USA