ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайський додаток WeChat становить більшу небезпеку, ніж TikTok: експерт

Велика Епоха
Додаток WeChat на смартфоні, 13 липня 2021 року. (Dado Ruvic/Reuters)

Експерт попередив, що країни світу повинні піддати WeChat регулюванню, оскільки він активно прагне підірвати політичні системи та громадянське суспільство.

WeChat — це китайський додаток для обміну миттєвими повідомленнями та мобільних платежів, розроблений компанією Tencent.

Сет Каплан, доктор філософії, професор Університету Джонса Гопкінса, який консультує такі організації, як Світовий банк, ООН, Держдепартамент США та ОЕСР, заявив під час парламентського розслідування в Австралії щодо іноземного втручання в соціальні мережі, що, на його думку, WeChat становить більшу небезпеку, ніж TikTok.

"Усе, чого ми побоюємося у зв'язку з тим, на що може перетворитися TikTok, уже відбувається в WeChat", — сказав Каплан.

Найбільше Каплана турбує те, що, за його спостереженнями, китайська комуністична партія використовує додаток соціальної мережі для прямого політичного втручання в життя суспільства.

Він навів приклад із Торонто, Канада, де політична інформаційна кампанія у WeChat призвела до значної зміни голосів за кандидата на окрузі, в якому було багато китайських мігрантів, тому що кандидат займав позицію проти КПК.

"Замість того, щоб у демократії велися дебати між людьми, з'являється додатковий голос, який відіграє велику роль. І цей голос контролюється іноземним урядом, який не переслідує ваші інтереси".

Каплан зазначив, що компанія Tencent, яка володіє WeChat, проводить велику політику цензури, яка блокує всіх, хто не поділяє погляди КПК.

"Якщо у вас є голос, який йде всупереч із домінівним наративом, вас виганяють або не дозволяють розміщувати контент, зокрема американським політикам китайського походження", — сказав він.

Проте WeChat заявив, що він забезпечує безпечний і надійний користувацький досвід.

Каплан рекомендував Австралії розробити поетапний підхід до розв'язання проблем, пов'язаних із WeChat, щоб зорієнтувати компанію в тому, як вона має працювати.

"Покаранням можуть стати значні штрафи. А якщо правила не дотримуються повторно, тоді в нас не буде іншого вибору, окрім як заборонити додаток", — сказав він.

За матеріалами The Epoch Times USA