ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Астрономи зафіксували викид потоку з надмасивної чорної діри (ВІДЕО)

Велика Епоха
(R.-S. Lu/E. Ros/S. Dagnello/ESO)

Астрономи отримали перше пряме зображення чорної діри, що викидає потужний потік.

На новій фотографії зображено надмасивну чорну діру в центрі галактики Мессьє 87 (M87), першу чорну діру, коли-небудь зафіксовану людством.

Зображення вперше точно показує, як основа такого астрофізичного потоку, що рухається зі швидкістю, яка наближається до швидкості світла, з'єднується з матерією, що обертається навколо надмасивної чорної діри. Цей процес астрономи називають акрецією.

"Це нове зображення доповнює картину, показуючи одночасно ділянку навколо чорної діри і потоку", — сказав у своїй заяві член дослідницької групи Чже-Юнг Кім із Національного університету Кюнгпук у Південній Кореї та Інституту радіоастрономії Макса Планка.

На знімку зображено потужний потік енергії та матерії, що викидається майже зі швидкістю світла з надмасивної чорної діри. Такі потоки, також відомі як події приливного руйнування (TDE), виникають після того, як чорні діри поглинають небесні об'єкти, такі як зірки та планети.

M87 розташована на відстані приблизно 55 мільйонів світлових років від нашої Сонячної системи. Хоча попередні спостереження M87 показали чорну діру і струмінь окремо, це перший випадок, коли вони були помічені і зображені разом. Дослідники кажуть, що це дає унікальну можливість вивчити, як саме формуються джети і що відбувається, коли вони викидаються з чорних дір.

"Ми знаємо, що потоки викидаються з частини, що оточує чорні діри, але ми досі не до кінця розуміємо, як це відбувається насправді", — сказав Ру-Сен Лу, астроном з Шанхайської астрономічної обсерваторії в Китаї, який брав участь у зйомці зображення, у заяві. "Щоб вивчити це безпосередньо, нам потрібно спостерігати походження потоку якомога ближче до чорної діри".

На зображенні ви можете побачити потік, пов'язаний з вихровим хаосом матерії навколо чорної діри. У міру того, як M87 продовжує поглинати небесні тіла навколо себе, ця матерія перетворюється на енергію і проявляється у вигляді яскравого кільця навколо чорнильної чорноти самої діри. На зображеннях це виглядає як яскраво-помаранчеве кільце навколо чорної діри.

Команда, яка створила зображення, тепер сподівається, що в майбутніх дослідженнях буде вивчена точна механіка, що стоїть за TDE, і чому вони відбуваються. А поки інші з нас можуть задовольнятися цими дивовижними зображеннями.