• Топ-5 найкорисніших сервісів для киян

  • Артур Латишев | Велика Епоха
    Понеділок, 14 березня 2016 року

«Велика Епоха» відібрала Топ-5 кращих сервісів для позитивних змін та розвитку Києва, а також інших міст України.

Відібрані корисні сервіси:

  • «Петиції до Київради»;
  • iGov;
  • Куди здати відходи;
  • Дороги України;
  • Sportify.

Петиції до Київської міської ради

З жовтня 2015 року розпочав роботу сервіс електронних петицій до Київради. Цей сервіс дає киянам можливість вирішувати проблеми міста та пропонувати корисні ініціативи.

Після того як петицію зареєстровано на сайті, вона повинна протягом трьох місяців зібрати 10 тисяч підписів.

Якщо петиція зібрала необхідну кількість підписів за встановлений термін, то протягом 3 робочих днів на офіційному сайті КМДА повідомлять про початок її розгляду.

iGov.org.ua

В Україні запущено портал, який дає можливість користуватися державними послугами онлайн. Для Києва вже є 65 держпослуг.

Мета порталу — сприяти боротьбі з корупцією та поліпшити бізнес-процеси в держорганах країни.

Керівник сервісу iGov і директор з IT «ПриватБанку» Дмитро Дубілет обіцяє до кінця 2016 року перевести в електронну форму абсолютно всі послуги держави.

Завдяки сайту iGov.org.ua українці зможуть в онлайн-режимі подавати запит на виготовлення документів, реєструвати майно, замовляти різні довідки і т.д.

Інтерактивна мапа «Куди здати відходи»

Видання «Велика Епоха» підготувало сервіс «Куди здати відходи» у вигляді інтерактивної мапи для великих міст України. Макулатура, пластик, ганчір'я, склобій, шини, пляшки, склотара і батарейки — якщо сортувати та здавати ці відходи до відповідних місць, можна захистити навколишнє середовище від забруднення.

Крім Києва, вже підготовлено мапи для Харкова, Львова, Дніпропетровська, Одеси, Полтави (повні), а також Херсона, та Броварів (тільки батарейки).

За допомогою таких функцій на мапі, як «Додати новий пункт», «Повідомити про проблему», «Написати нам» ви можете допомогти в розвитку вже створених мап, а також взяти участь у створенні мапи для інших міст. Багато чого залежить від кожного з нас. Разом ми можемо досягти рівня інших країн, які вирішили цю проблему. Наприклад, Швеція на 99% переробляє свої відходи і цим збільшує національний дохід і створює робочі місця.

«Дороги України»

Компанія stfalcon.com розробила навігатор «Дороги України» для мобільних додатків Android/Apple, який допомагає водієві вибрати маршрут з кращим дорожнім покриттям. Ця програма працює і для ПК у вигляді сайту.

Кожен водій, у якого встановлено цей додаток, може приєднатися до проекту та допомогти вдосконалювати мапу якості доріг.

Акселерометр, який є в кожному смартфоні, з увімкненим додатком буде враховувати рівень «трясіння» телефону. Після цього зібрані дані відправляються на сервер і в підсумку зображуються на мапі.

Дані про дороги оновлюються кожні 6 годин.

За допомогою зареєстрованих користувачів вже змогли оцінити стан понад 91 тис. км доріг.

Sportify

Для того щоб підказати, де знайти найближчу до вашого будинку спортивну секцію з того чи іншого виду спорту, було розроблено онлайн-проект Sportify.

На сайті Sportify.org.ua можна поставити оцінку спортивним закладам та секціям, а також дізнатися їх рейтинг.

Сервіс зручний завдяки інтерактивній мапі. Можна вибрати місто та подивитися всі наявні в ньому спортивні секції, а також секції з конкретного виду спорту в цьому місті.

Користувачі також можуть дізнатися про останні спортивні події та розповісти про нову спортивну секцію.

Sportify має на меті удосконалювати спортивну інфраструктуру та залучати молодь України до заняття спортом, а також підвищувати інтерес суспільства до спорту в цілому.

Автори проекту планують зробити його всеукраїнським порталом, який стимулює займатися спортом.

«Велика Епоха» раніше повідомляла про інші корисні сервіси:

Якщо ви знаєте інші корисні сервіси, які допоможуть розвиватися місту Києву або країні в цілому, поділіться ними в коментарі.

Підписатися:

Коментарі