ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як подарувати друге життя непотрібним речам: ідеї

Велика Епоха

Більшу частину відходів, які ми щодня відправляємо до смітника, можна використовувати повторно, зробивши з них корисні речі або засоби для дому та життя. Дізнайтеся, як використовувати речі багаторазово і з користю!

#img_center_nostream#

Переробка відходів — важлива тема в наш час, коли сміттєві звалища перевантажені, а кількість виробничих і побутових відходів з кожним роком зростає. Сміттєзвалища не тільки забруднюють довкілля, але і негативно впливають на здоров'я людей. У розвинених країнах на сміттєві полігони відправляють тільки ті відходи, які не можна переробити, компостувати або використовувати для отримання енергії.

В інтернеті можна знайти безліч проектів з облаштування будинку, в яких основним матеріалом служать старі непотрібні предмети. Наприклад, з дерев'яних піддонів для перевезення вантажів або старого холодильника створюють незвичайні меблі і предмети інтер'єру.

Багаторазове використання речей дозволяє зменшити навантаження на наші сміттєві полігони, звести до мінімуму викиди вуглекислого газу в навколишнє середовище і навчитися розумно використовувати те, що у нас є зараз.

Корисні речі зі сміття: ідеї

1. Пластикові пляшки необов'язково повинні відправлятися на звалище. З них можна зробити вертикальний сад для вирощування овочів і зелені в квартирі або на балконі. З пляшки можна зробити годівницю для птахів, повісивши її у себе в саду. Невеликі пляшки із замороженою водою стануть порятунком у спекотні літні дні. Ще одне корисне застосування пляшок — в якості системи крапельного поливу.

2. Картонні лотки з-під яєць можна використовувати для посіву насіння навесні. Папір біорозкладний, і розсаду можна висаджувати разом зі «стаканчиком».

3. Кавова гуща — відмінний неабразивний спосіб для миття посуду або чищення поверхонь. А ще використана кавова гуща допоможе видалити всі неприємні запахи в холодильнику.

4. Використані чайні пакетики мають безліч корисних застосувань: для видалення запаху, чищення килимів і зняття набряків.

5. Газети знадобляться для чищення предметів. Використовуйте їх для протирання вікон, видалення фарби з кистей або жиру з інструментів. Зі старих газет можна виготовити подарункову сумку, пакет або заміну сміттєвого мішка.

6. Силіконові пакетики із взуття можна використовувати за їхнім призначенням — для захисту речей від вологи. Наприклад, для зберігання паперових предметів, документів або фото. Ви будете впевнені в їхній безпеці.

7. Винні пробки — цікавий матеріал для підвісу. Пробку зручно тримати в руці, і вона не тоне у воді. Інший варіант використання пробок — для захисту пальців під час роботи з гострими предметами. Також з пробок можна зробити килимок для ванної кімнати.

8. Тваринний жир не можна виливати в раковину, але його можна використовувати повторно, змішавши з невеликою кількістю зерна і охолодивши. Вийде смачне частування для пернатих друзів.

9. Втулку від рулону туалетного паперу можна використовувати в якості іграшки для таких маленьких домашніх тварин, як хом'яки. Покладіть трубочки в клітку або трохи закопайте їх у стружку. Картонний циліндр можна використовувати в якості тимчасового контейнера для посадки саджанців. Папір є біорозкладаним, і рослини в такому «горщику» можна висаджувати прямо в землю.

10. Порожні контейнери від таблеток/цукерок — зручні органайзери для зберігання дрібних речей: голок, бісеру, прикрас. У такі маленькі комірки можна покласти дезінфікувальні засоби та інші важливі предмети першої допомоги, які потрібно завжди носити із собою.

11. Стара футболка стане в пригоді для багатьох корисних застосувань. Наприклад, з неї можна зробити гарний килимок для спальні, носовичок, прикрасу.

12. Старі колготки чудово підходять для очищення ділянок, на яких легко з’являються потертості або подряпини.

13. Старі джинси — готовий матеріал для пошиття нової спідниці або унікальної сумки.

14. Бананова шкірка — відмінний засіб для полірування взуття, особливо шкіряного. Шкірка банана цінується і в косметології.

15. Скляні пляшки підійдуть для виготовлення красивого нічного світильника.

16. Підстаканники з CD-дисків. Старі або зіпсовані компакт-диски можна перетворити на красиві підставки для гарячого.

За матеріалами: Conserve Energy Future.