ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Huawei хоче найняти більше іноземних фахівців, щоб стати «світовим лідером»

Велика Епоха
Китайський лідер Сі Цзіньпін (праворуч) і президент, засновник китайського телекомунікаційного гіганта Huawei Жень Чженфей у Лондоні, Англія, під час державного візиту Сі Цзіньпіна до Великобританії 21 жовтня 2015 року (Matthew Lloyd / AFP, Getty Images)

Попри невдачі в Сполучених Штатах, Канаді та Австралії з питань національної безпеки, Жень Чженфей, генеральний директор Huawei, коригує свою політику, щоби залучити більше західних талантів по всьому світу для розширення своїх закордонних ринків.

Жень виступив із промовою на нещодавньому засіданні зі звітом про роботу 28 вересня, зосередившись на «придбанні найкращих світових талантів».

«Залучення талановитих людей з усього світу для нашого використання… Тепер нам потрібно зосередитися на придбанні «видатних» [західних] талантів і виділити більше коштів на закордонні дослідні інститути», — сказав він.

«Кількість талановитих [китайських студентів], котрі прагнуть виїхати до Сполучених Штатів для навчання, буде поступово зменшуватись через обмеження на отримання візи для навчання в аспірантурі й докторантурі американських ВНЗ. Нам потрібно знайти спосіб отримати найкращі таланти. Багато людей з інших країн навчаються і працюють у Європі і США. Їх усіх можна залучити і використовувати в наших цілях».

Huawei шукає 5-, 4- і 3-зіркові таланти, як ясно сказав Жень: «Немає потреби наймати тих, хто нижче 3-х зірок». Щоби залучити західні таланти, Жень готовий платити високі зарплати й наказав своєму відділу кадрів приділяти велику увагу цій особливій групі співробітників.

«У разі академічних обмінів, дослідницької співпраці та міжнародних конкурсів, якщо ми знаходимо видатних [західних людей], ми маємо подружитися й залучити їх. Їх також потрібно шукати цілеспрямовано…», — сказав він.

Французький інститут, який працює над передовими дослідженнями в галузі математики й теоретичної фізики (IHES), недавно оголосив на своєму офіційному сайті, що французький математик Лоран Лаффорг приєднався до французької філії Huawei Technologies.

IHES працює з Huawei France упродовж семи років, а Лаффорг почав працювати з Huawei ще у 2017 році. Тепер, працюючи в Huawei Technologies France, він і далі буде працювати над топологічною теорією й алгебраїчною геометрією зі своєю попередньою дослідницькою групою. Лаффорг виграв Медаль Філдса у 2002 році, міжнародну премію для найкращих математиків віком до 40 років.

Використання західних закордонних талантів для досягнення цілей Huawei

Хоча Huawei заборонили використовувати мережі 5G в Сполучених Штатах і Австралії через проблеми з національною безпекою, Го Пін, голова компанії, сказав для нових співробітників у серпні, що компанія ніколи не відмовиться від закордонних ринків і що «трон мобільних телефонів згодом до них повернеться».

Huawei чекає свого шансу повернутися. Це не короткочасна ідея. Компанія давно поставила собі за мету «стати лідером у світі». Залучення західних талантів — один із засобів для досягнення цієї мети.

«Через п’ять років Huawei стане світовим лідером, але поки ще немає групи лідерів [світового рівня]», — сказав Жень на піврічний маркетинговій конференції Huawei у 2016 році.

П’ять років по тому, у 2021 році, Huawei довелося скоротити свою діяльність у США й Австралії через міркування національної безпеки, і її мета «стати світовим лідером» за п’ять років не здійснилася.

Однак Жень не відмовився від цієї мети. У службовій записці в травні Жень закликав співробітників Huawei «зважитися стати світовим лідером у галузі програмного забезпечення». У записці йшлося про те, що Huawei буде щосили намагатися виробляти передове обладнання в короткостроковій перспективі, і їй треба зосередитися на створенні програмних екосистем, як от HarmonyOS, Mindspore, повнофункціональної обчислювальної структури AI і інших ІТ-продуктів.

Шен Ян, професор Університету Цінхуа, сказав у липні, що ключем до перемоги в промислових змаганнях між Китаєм і США є мудрість усього світу. Якщо Китаю вдасться об’єднати більшу частину світової інтелектуальної потужності, то він стане лідером.

Залучаючи західних талантів, Huawei підвищує свою конкурентоспроможність.

Huawei давно готується до своєї мети

Ще в 1999 році компанія Huawei відкрила в Росії науково-дослідний інститут математики. У 2000-х роках Huawei відкрила науково-дослідні інститути в Мюнхені (Німеччина) і Дубаї (ОАЕ). У 2016 році Huawei відкрила у Франції математичний інститут, другий у світі, і цього року Лафорг приєднався до компанії.

У 2019 IHES заснував кафедру алгебраїчної геометрії Huawei, першим професором якої став Лаффорг. У 2020 році Huawei пообіцяла надати 6 мільйонів євро впродовж наступних 10 років, з яких 1 мільйон євро буде спрямовано на субсидування кафедри алгебраїчної геометрії Huawei і 5 мільйонів євро на субсидування програми компанії «Молоді таланти». Програма фінансує в середньому сім докторських стипендій IHES на рік. Ці молоді дослідники працюють із професорами інституту з тем, що їх цікавлять.

Великі інвестиції Huawei до Франції викликають підтримку з боку французьких операторів, які беруть участь у 5G, ігноруючи попередження про національну безпеку австралійських аналітичних центрів.

Проблеми безпеки

Фергус Хенсон, глава відділу кіберполітики Австралійського інституту стратегічної політики (ASPI), сказав News Corp Australia, що є безліч прикладів співпраці між комуністичним урядом Китаю й компаніями, що фінансуються Китаєм. Крім того, китайські технології виявилися небезпечними в різних формах застосування. Хенсон вважає, що Huawei — не єдина китайська компанія, якій необхідно приділяти увагу при оцінюванні ризиків національної безпеки.

21 вересня Національний центр кібербезпеки Міністерства оборони Литви опублікував звіт (pdf), у якому йдеться про те, що тести телефонів 5G китайських виробників були виявлені недоліки в системі безпеки телефонів Huawei і вбудовані інструменти цензури в телефонах Xiaomi.

У телефоні Xiaomi Mi 10T 5G було виявлено програмне забезпечення, яке може виявляти й піддавати цензурі такі слова і фрази, як от «Голос Америки», «Свобода Тибету» й «Демократичний рух 1989 року», йдеться у звіті. Для своїх зашифрованих телефонів компанія Xiaomi відправляє дані про використання на сервер у Сінгапурі. Зараз інтернет-браузер Xiaomi і інші системні програми можуть піддати цензурі 449 записів китайською мовою, і список таких записів постійно оновлюється.

«Наша рекомендація — не купувати нові китайські телефони і якомога швидше позбутися уже куплених», — заявив журналістам під час випуску звіту заступник міністра оборони Литви Маргиріс Абукявічюс.

Джерело: The Epoch Times