Вівторок, Січ 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Церебральний параліч не заважає цій молодій дівчині танцювати (ФОТО)

Вівторок, 6 жовтня 2020 року

Райхана Ельхарджі під час уроку «Мрії, що танцюють».

 

Дитячий церебральний параліч — це комплекс порушень, що впливає на здатність людини рухатися, підтримувати рівновагу і поставу. Однак молода дівчина з Нью-Йорка незважаючи на ДЦП не дозволяє своїм фізичним обмеженням заважати їй танцювати і мріяти.

Райхана Ельхарджі — амбітна 17-річна дівчина з Брукліна, Нью-Йорк, яка хоче стати біоінженером і вступити до Массачусетського технологічного інституту (MIT) для отримання ступеня бакалавра.

Від 2011 року Райхана бере участь у програмі «Мрії, що танцюють». Виконавчий директор цього проекту Джоанн Феррара — дитячий фізіотерапевт; вона заснувала цю організацію після того, як одна маленька дівчинка розповіла їй, що мріє стати танцівницею, але ніхто не хоче з нею працювати.

Клас «Мрії, що танцюють».

Ця некомерційна організація надає уроки танців і можливість виступати на різних концертах і заходах дітям та молодим людям із фізичними проблемами. Заняття проводять дитячі фізіотерапевти, і у кожного танцюриста є помічник, який забезпечує йому підтримку. Програма дуже вплинула на учасників.

«Це підвищує їхню самооцінку. Показує їм, що вони здатні робити те, що вони вважали неможливим», — пояснила Феррара.

Мрії, що танцюють

Райхана дізналася про «Мрії, що танцюють» від друга і одразу зацікавилася.

«Мені вона відразу ж сподобалася. Вона була дуже щаслива і захоплена танцями», — згадує Феррара в інтерв'ю The Epoch Times.

Через свою недугу Райхана стикається з різними перешкодами. Однак їй не жаль себе. Радше, вона із задоволенням кидає собі виклик.

«Звичайно, у всіх є проблеми, але з моєю рішучістю я їх долаю», — говорить вона.

Партнери по танцям

Райхана і її помічниця по танцям Габбі — добрі друзі, а танці зблизили їх іще більше.

«До кінця першого [класу] ми вже були як найкращі друзі. У нас є зв'язок, який буде тривати роками. Ми жартуємо і, як підлітки, скаржимося на шкільні заняття та інше. Вона як старша сестра, якої в мене ніколи не було», — розповідає Райхана.

Терапевтичний ефект

Танці підтримують дівчину як фізично, так і психологічно.

«Завдяки танцям я можу зняти стрес, який отримую під час навчання. Я працюю над тим, щоб вступити до Массачусетського технологічного інституту, і танці допомагають мені розслабити тіло й розум. Напевно вас це здивує, але я неначе клубок нервів, а мої м'язи напружені, мовби вони дерев'яні, тому танці допомагають мені розслабити м'язи й мозок», — говорить Райхана.

Райхана Ельхарджі на заняттях.

Феррара пишається Райханою і за ці роки встановила з нею близькі дружні стосунки. Окрім того, їхнє спілкування глибоко вплинуло на них обох.

«Спостерігати, як вона росте і перетворюється на таку красиву молоду дівчину, — дуже радісно», — ділиться Феррара.

«Вона сильна. Вона йде до своїх цілей попри все. Вона любить допомагати людям... і завжди щаслива. Я пишаюся нею», — говорить мати Райхани Айча Елькуфа.

Райхана з матір'ю після занять.

 

Плани

Особистий досвід Райхани зробив її чуйною до інших людей із фізичними обмеженнями. У неї також є великі життєві цілі, наприклад, вона хоче стати біоінженером.

«Досягнення, до яких я приходжу, змушують мене працювати старанніше і прагнути подальших висот», — говорить Райхана.

Джерело: The Epoch Times.

Читайте далі:

Квітуча скромність — історія танцівниці Меган Лі

Як маленька Джейн здійснила свою заповітну мрію

Для людини немає нічого неможливого: короткі відео про людей з інвалідністю

Люди з інвалідністю успішно керують тризірковим готелем у Німеччині

Comments   

загрузка...