• У Китаї десятки мільйонів селян позбавлені землі

  • Олег Лотосов | Велика Епоха
    Четвер, 17 березня 2011 року
В останні роки в процесі «індустріалізації, урбанізації і модернізації» в Китайській Народній Республіці швидко зростає число селян, у яких влада відібрала землю. За офіційними даними, їх число в країні становить 40 млн чоловік, а за даними незалежних фахівців - більше 100 млн.

З кожним роком в Китаї великими темпами скорочується площа орних земель, які забудовуються заводами, фабриками і будинками. За даними Міністерства сільського господарства КНР, у період з 1996 по 2007 роки площа земельних угідь у Китаї зменшилася на 8,75 млн га.

9 березня на парламентській сесії в Пекіні губернатор провінції Цзілінь, член Народної політичної консультативної ради Китаю (НПКРК) Чжан Юаньфу повідомив, що нині в країні налічується, щонайменше, 40 млн  селян, які позбулися землі. З них 60% відчувають великі життєві труднощі, 81% хвилюються за своє майбутнє, і лише 30% не постраждали. Чиновник також сказав, що в період «11-ї п'ятирічки» число їх зростало зі швидкістю 2 млн людей на рік.

Згідно з даними державного відділу статистики КНР, у результаті дослідження стану вибірково вибраних 2942 селянських сімей, які позбулися землі, в яких 7187 працездатних осіб, з'ясувалося, що були влаштовані у нове житло і на роботу тільки 197 людей, тобто 2,7%.

Ван Цінсінь, професор педагогічного університету провінції Чжецзян самостійно провів дослідження даної проблеми. У своїй статті він зробив висновок, що в Китаї без землі залишилися близько 127 млн ​​селян.

Китайська академія соціальних наук також локально вивчала цю проблему. За даними її групи, що проводила дослідження в провінції Гуандун, 68%  селян, які втратили землю не можуть знайти роботу.

П'ятеро співробітників американського Інституту розвитку сільського господарства (Rural Development Institute) наприкінці лютого опублікували звіт «Ситуація з правами на землю у китайських селян». Автори звіту особисто відвідали 17 китайських провінцій і опитали понад 1500 селянських родин.

У звіті вказується, що 60% селян, у яких відібрали землю, незадоволені сумою компенсації, тільки 2% з них зверталися зі скаргою до судів і близько 10% зверталися до чиновників.

 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...