• Створено унікальний гаджет для міст: очищає повітря і виробляє водень

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Вівторок, 18 липня 2017 року

Група вчених з Бельгії та Нідерландів створила гаджет, який вирішує одразу дві ключові проблеми сучасних міст: очищення повітря та отримання альтернативної енергії — водню. Для роботи цього пристрою потрібна тільки енергія сонця.

По всьому світі ділові центри міських районів страждають від надмірної забрудненості повітря. І тут немає нічого дивного: чисельність людей зростає, а дорожні пробки перекривають рух. Все це призводить до того, що в багатьох мегаполісах часто перевищується рівень забруднення повітря.

Група дослідників з University of Antwerp і KU Leuven знайшли спосіб, як допомогти людям впоратися з цією проблемою, повідомляє Springwise.

Вони створили пристрій, який не тільки очищає забруднене повітря, але й створює побічний продукт — газоподібний водень — відмінне джерело «чистої» енергії.

Гаджет PEC (photoelectrochemical cell) містить пару камер, розділених мембранною стінкою. По один бік очищається повітря, а по інший — продукти розкладання перетворюються на газоподібний водень. Для роботи пристрій використовує сонячне світло. Тому, хоча PEC не виробляє безпосередньо електроенергію, але він створює водень, який є паливом. Цей газ можна зберігати і використовувати в якості палива, коли це необхідно.

Звичайно, машини, які виробляють водень із води, існують вже кілька років, однак, як каже один з розробників професор Семмі Вербрюгген, «тепер ми виявили, що отримання водню також можливо і навіть ефективніше у випадку із забрудненим повітрям».

Вчені з Австралії придумали незвичайний спосіб отримання водню в якості палива — за допомогою фарби для стін.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...