ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Група Палати представників щодо Китаю закликає США направити ракети й війська на Тайвань (ВІДЕО)

Велика Епоха
Майк Галлахер. (Kevin Dietsch/Getty Images)

Комітет Конгресу, якому доручено спостерігати за суперництвом між США і Китаєм, рекомендує Сполученим Штатам терміново поставити зброю на Тайвань і забезпечити острів військовою підготовкою, щоб допомогти запобігти вторгненню китайського комуністичного режиму.

Спеціальний комітет з китайської комуністичної партії 24 травня затвердив доповідь, що містить 10 рекомендацій, які допоможуть утримати КПК від вторгнення на Тайвань, якщо їх ухвалить Конгрес.

КПК стверджує, що Тайвань є частиною її території, хоча режим ніколи фактично не контролював острів. Керівництво КПК присягнулося об'єднати Тайвань із материком силою, якщо буде потрібно. Часті акти військового залякування проти демократичного острова викликали міжнародний осуд.

У доповіді, перш за все, рекомендується направити американські війська на Тайвань для навчання місцевих сил і впровадження широкомасштабних механізмів координації та співробітництва в галузі оборони між двома державами.

Сполучені Штати історично утримувалися від відряджання військ на Тайвань у рамках китайсько-американської угоди. Однак 2021 року президентка Тайваню Цай Інвень визнала, що на острові перебуває обмежена кількість американських військ для навчання тайванських сил.

Закон про національну оборону (NDAA) на 2023-й фінансовий рік закликає Держдепартамент створити або розширити програми навчання для оборони Тайваню.

У звіті Спеціального комітету зазначається, що навчання США українських військ з 2014 року допомогло підготувати державу до оборони від спроб завоювання Росією. Відсутність подібних домовленостей для Тайваню, йдеться в доповіді, "серйозно обмежує" боєздатність США і Тайваню в Індо-Тихоокеанському регіоні.

У зв'язку з цим Спеціальний комітет рекомендує Конгресу значно розширити мандат NDAA на створення програм навчання для тайванських військових, а також на інтеграцію військового планування для збройних сил обох країн.

У доповіді також рекомендується, щоб Конгрес упорядкував процес затвердження й постачання Тайваню наявних систем озброєнь, з огляду на той факт, що ракети та інші озброєння на суму 14–19 мільярдів доларів, закуплені Тайванем у 2019 році, ще не поставлені.

Голова Спеціального комітету Майк Галлахер назвав відставання "ганьбою" і сказав, що його необхідно усунути якнайшвидше, щоб запобігти глобальному конфлікту.

"Якщо ми хочемо мати надію зупинити Третю світову війну, нам потрібно озброїти Тайвань до зубів просто зараз", — сказав Галлахер.

За матеріалами The Epoch Times USA

Відео по темі: