ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Білий дім оголосив про санкції щодо ЛДНР після того, як Путін визнав їх незалежними

Велика Епоха
В.Путін виступає під час свого звернення до нації у Кремлі у Москві 21 лютого 2022 року. (Alexey Nikolsky/Sputnik/AFP via Getty Images)

Білий дім оголосив санкції у відповідь на рішення президента Росії Володимира Путіна визнати незалежний суверенітет двох областей на сході України.

У телезверненні в понеділок Путін кинув виклик українській державності, заявивши, що країну було створено більшовицькою, комуністичною Росією після революції 1917 року. Потім він заявив, що «визнає незалежність та суверенітет Донецької Народної Республіки та Луганської Народної Республіки».

«Прошу Федеральні Збори Російської Федерації підтримати це рішення, а потім ратифікувати договори про дружбу та взаємодопомогу з окремими республіками. Ці два документи будуть підготовлені та підписані найближчим часом», — сказав Путін. «А від тих, хто захопив та утримує владу в Києві, ми вимагаємо негайного припинення бойових дій».

Незабаром після виступу Путін підписав указ, що дозволяє введення військ у два сепаратистські регіони.

Вашингтон відреагував на виступ Путіна заявою прессекретаря Білого дому Джен Псакі, в якій йдеться про те, що крок Путіна був «очікуваним», і оголошується про негайні санкції проти двох регіонів України на підставі указу президента Джо Байдена.

У заяві йдеться, що наказ Байдена «заборонить нові інвестиції, торгівлю та фінансування американських осіб у так звані ДНР та ЛНР в Україні, з них чи в них». Цей наказ також надасть повноваження накладати санкції на будь-яку особу, яка вирішила діяти у цих районах України».

Псакі додала, що найближчим часом буде вжито додаткових заходів у зв'язку з «грубим порушенням Путіним міжнародних зобов'язань».

Вона також дала зрозуміти, що кроки, зроблені Сполученими Штатами у понеділок, не пов'язані з пропонованим пакетом санкцій проти Росії, якщо вона вдереться в Україну.

Офіційні особи США погодили з європейськими союзниками загрозу «жорстких» санкцій, якщо Росія спробує вдертися. Офіційні особи заявили, що вони включають санкції проти основних російських фінансових систем, окремих членів найближчого оточення Путіна та припинення будівництва газопроводу «Північний потік — 2» із Росії до Німеччини.

Сполучені Штати заявили, що віддані шляху дипломатії з Росією. У неділю Білий дім оголосив, що Байден «в принципі» погодився зустрітися з Путіним за умови, що він не розпочне вторгнення в Україну. Неясно, чи змінять дії Росії у понеділок дипломатичні міркування США чи плани зустрічі між лідерами.

За матеріалами The Epoch Times USA