ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

6 несподіваних способів підвищити свій імунітет

Велика Епоха
Не дозволяйте сезону застуди та грипу взяти гору над вами. (Dreamstime/TNS)

Сильна імунна система — це основа гарного здоров'я, вона захищає від інфекцій і дає змогу швидше відновитися, якщо ви все-таки захворіли. Хоча науково доведено, що немає жодного харчового продукту або добавки, що поліпшує імунітет, існують певні продукти й оздоровчі практики, які можуть дати вам природний імпульс.

Дієта, багата цільними харчовими продуктами, що забезпечує достаток вітамінів, мінералів, фітонутрієнтів і харчових волокон, підтримуватиме імунітет на високому рівні, тоді як надлишок насичених жирів, простих цукрів і оброблених продуктів може послабити природні захисні сили організму. Читайте далі, щоб дізнатися, як підтримувати свою імунну систему на належному рівні.

1. Додайте омега-3 жирні кислоти

Дослідження показують, що жирні кислоти омега-3 можуть сприятливо впливати на різні запальні стани, як-от хвороби серця, запальні захворювання кишківника і навіть алергії. Ці корисні для здоров'я жирні кислоти, особливо ЕПК і ДГК, містяться в холодноводній рибі, зокрема в лососі, сардинах, форелі та тунці. Інші чудові джерела включають волоські горіхи, лляне насіння і насіння чіа.

2. Отримуйте достатню кількість калорій

Споживання достатньої кількості калорій і мікроелементів життєво важливе для оптимальної імунної функції. Дефіцит загальної кількості калорій або білка може послабити здатність організму боротися з інфекцією, знижуючи здатність імунної системи реагувати на шкідливі бактерії.

3. Вживайте цільні злаки

Складна вуглеводна клітковина, що міститься у фруктах, овочах і цілісному зерні, зменшує запалення. Ці продукти також багаті на корисні для здоров'я поживні та фітохімічні речовини. Міністерство сільського господарства США рекомендує, щоб не менше половини споживаних зернових були цілозерновими, щоб задовольнити наші щоденні потреби в клітковині.

4. Отримуйте достатню кількість сну

Нестача сну може порушити роботу гормонів і послабити захисну систему нашого організму для боротьби з інфекціями. Експерти рекомендують дорослим спати від семи до дев'яти годин на добу для оптимального імунітету.

5. Включіть у свій раціон антиоксиданти

Вживання продуктів, багатих на антиоксиданти, може зміцнити вашу імунну систему, знизити ризик серцевих захворювань і захистити від деяких видів раку. Американська асоціація серця рекомендує вживати багаті антиоксидантами продукти (включно з фруктами, овочами, цільним зерном, горіхами і насінням), а не добавки, щоб отримати максимальну користь. Експерти радять щодня з'їдати від п'яти до дев'яти порцій фруктів і овочів, тому намагайтеся включати в кожне приймання їжі не менше двох порцій.

6. Не забувайте про пробіотики

Пробіотики — це бактерії, які допомагають оптимізувати здоров'я шлунково-кишкового тракту. Трильйони бактерій, що живуть у нашому шлунково-кишковому тракті, складають кишкову флору. Здорова флора може відігравати роль у дозріванні імунних клітин і блокувати потрапляння поганих бактерій у кров. Харчовими джерелами пробіотиків є йогурт, кефір, місо, комбуча, темпе, кімчі та квашена капуста.

За матеріалами The Epoch Times USA