ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США зарахували Іран, Китай та Росію до країн, що викликають занепокоєння з приводу свободи віросповідання

Велика Епоха
Канцелярія президента Ірану, президент Хасан Роухані очолює засідання кабінету міністрів у Тегерані, Іран, 11 вересня 2019 року. (Канцелярія президента Ірану через AP). Лідер Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпін бере участь у зустрічі з делегатами Форуму нової економіки 2019 року у Великій залі народних зборів у Пекіні, Китай, 22 листопада 2019 року. (Jason Lee-Pool/Getty Images)

Сполучені Штати в п'ятницю занесли Китай, Іран і Росію, серед інших, до списку країн, що викликають особливе занепокоєння відповідно до Закону про свободу віросповідання через серйозні порушення, заявив державний секретар США Ентоні Блінкен, повідомило агентство Reuters.

У своїй заяві Блінкен сказав, що країни, які викликають особливе занепокоєння, — до яких також відносяться Північна Корея і М'янма — беруть участь у серйозних порушеннях релігійної свободи.

Алжир, Центральноафриканська Республіка, Коморські острови і В'єтнам були занесені до списку країн, які потребують особливого спостереження.

Кілька груп, включно з пов'язаною з Кремлем «Групою Вагнера», приватною воєнізованою організацією, що діє в Сирії, Африці та Україні, також було включено до списку організацій, що викликають особливе занепокоєння. «Групу Вагнера» занесли до списку у зв'язку з її діяльністю в Центральноафриканській Республіці, сказав Блінкен.

«У всьому світі уряди і недержавні суб'єкти переслідують, погрожують, саджають у в'язниці і навіть вбивають людей за їхні переконання», — йдеться в заяві Блінкена.

«Сполучені Штати не залишаться осторонь перед обличчям цих зловживань».

Він додав, що Вашингтон буде радий можливості зустрітися з усіма урядами, щоб намітити конкретні кроки для виключення їх зі списків.

Вашингтон посилив тиск на Іран у зв'язку з жорстоким придушенням протестів. Жінки розмахували руками і спалювали головні хустки — обов'язкові відповідно до консервативного іранського дрес-коду — під час демонстрацій, які знаменують собою один із найсміливіших викликів Ісламській Республіці з часів революції 1979 року.

Організація Об'єднаних Націй повідомляє, що наразі понад 300 осіб було вбито і 14 000 заарештовано під час протестів, що почалися після того, як 16 вересня в ув'язненні загинула 22-річна курдянка Махса Аміні, затримана за «неналежне вбрання».

Експерти ООН також закликали Іран, де більшість населення сповідує шиїзм, припинити переслідування та утиски релігійних меншин і покласти край використанню релігії для обмеження здійснення основних прав.

Сполучені Штати висловили серйозну стурбованість з приводу прав людини в західному китайському регіоні Сіньцзян, де проживають 10 мільйонів уйгурів.

Правозахисні групи та західні уряди вже давно звинувачують Пекін у зловживаннях щодо переважно мусульманської етнічної меншини, включно з примусовою працею в таборах для інтернованих.

До списку країн, що викликають особливе занепокоєння, також увійшли Куба, Еритрея, Нікарагуа, Пакистан, Саудівська Аравія, Таджикистан і Туркменістан.