ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін нещирий щодо мирних переговорів, виводить війну на новий рівень "варварства"

Велика Епоха
Путін. (Sputnik/Mikhail Metzel/Pool via REUTERS)

Президент Росії Володимир Путін не щирий щодо мирних переговорів з Україною, виводячи війну на новий рівень «варварства», у спробі залишити без світла і тепла мирних жителів, сказав у суботу високопоставлений американський дипломат.

Заступник держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд зустрілася з президентом Володимиром Зеленським та іншими високопоставленими українськими чиновниками в Києві, щоб продемонструвати підтримку в той час, коли Росія намагається зруйнувати енергетичну інфраструктуру країни, повідомляє Reuters.

Президент США Джо Байден заявив у четвер, що він готовий поговорити з Путіним, якщо російський лідер зацікавлений у припиненні війни. Але ця ідея швидко померла після заяви Кремля, що Захід має визнати оголошену Москвою анексію чотирьох українських регіонів.

Така реакція Росії показала «наскільки вони несерйозні», сказала Нуланд.

З жовтня Росія практично щотижня здійснює масштабні атаки на українську інфраструктуру електро- і теплопостачання, що, на думку Києва і союзників, є навмисною кампанією з заподіювання шкоди цивільному населенню, воєнним злочином.

«Путін вивів цю війну на новий рівень варварства, впустивши її в кожну українську домівку, намагаючись залишити людей без світла і води, і домогтися того, чого він не зміг домогтися на полі бою», — сказала Нуланд.

Офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова поспішила відповісти.

«Не Нуланд вчити світ — більше знищили енергомереж, ніж США, тільки США і НАТО разом узяті», — заявила Захарова в Telegram-каналі, вказуючи на атаки 1999 року на Сербію.

Під час авіаатак у Сербії без електрики залишилося більш ніж 70% території, за даними НАТО.

Нуланд також зустрілася з Андрієм Єрмаком, головою офісу президента, який висловив подяку за допомогу Україні на мільярди доларів.

«Перемога України, в якій ми впевнені, буде нашою спільною перемогою», — сказала Нуланд.