ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайські студенти у Великій Британії мітингують на підтримку протестів у Китаї (ВІДЕО)

Велика Епоха
Китайські студенти протестують біля посольства Китаю в Лондоні, 27 листопада 2022 року. (Courtesy of Steven Leung)

Студенти з материкового Китаю провели пікети й мітинги в низці міст Великої Британії, вторячи масовим протестам проти політики режиму щодо боротьби з COVID-19.

Рідкісні сцени масових протестів нагадують про рух за демократію 1989 року.

У той час, коли китайська поліція почала придушувати демонстрації в Китаї, студенти у Великій Британії організували пікети в таких містах, як Лондон, Манчестер, Единбург, Бристоль, Глазго, Кардіфф, Лідс, Кембридж та Белфаст, щоб вшанувати пам'ять жертв пожежі в Урумчі та підтримати протестувальників у Китаї.

Два китайських дослідники з Лондона віддали данину поваги студентам і закликали Велику Британію підтримати протестувальників, заявивши, що пріоритет економічної вигоди над правами людини завдає шкоди інтересам Великої Британії.

Студентка Кембриджу, яка не побажала назвати своє ім'я, сказала, що не була вдома в Китаї чотири роки й турбується про свого батька, який живе в умовах суворої політики нульового поширення COVID.

За різними оцінками, від 1000 до 3000 осіб, багато з яких виявилися китайськими студентами, вийшли на мітинг біля посольства Китаю в Лондоні в неділю.

Ма Цзянь, відзначений нагородами китайський письменник, який уважно спостерігав за демократичним рухом 1989 року, сказав, що вже давно не бачив такої кількості молодих протестувальників із материкового Китаю.

На відміну від інших акцій протесту за останні кілька десятиліть, «так багато китайських студентів були готові прийти до китайського посольства — місця, якого вони боялися найбільше», — сказав він The Epoch Times у вівторок.

Вислухавши виступи й поговоривши зі студентами, Ма сказав, що під час пандемії COVID-19 накопичилося багато невдоволення, і що студенти на власні очі побачили різницю між демократією та авторитарним режимом.

Під владою КПК обговорення політичних поглядів стало табу в китайському суспільстві, особливо після придушення демократичного руху 1989 року.

«Це відмінна риса авторитарних режимів, усім цим молодим студентам їхні батьки сказали б уникати політики», — сказав Ма. «Але вони, як і раніше, готові висловитися, у багатьох випадках без підтримки своїх сімей. Я аплодую їм».

На запитання, що має робити уряд Великої Британії, Ма відповів: "Якщо британські політики надішлють недвозначний сигнал підтримки, заявивши студентам, що їхні дії відповідають інтересам як Китаю, так і Великої Британії, і пообіцяють захищати тих, хто побоюється переслідувань, це напевно спонукатиме більше студентів висловлюватися».

Він також застеріг Велику Британію від того, щоб покладатися на китайських виробників через дешеву робочу силу та екологічні міркування, заявивши, що КПК фактично стала сучасним колонізатором, контролюючи світовий ланцюжок постачання.

За матеріалами The Epoch Times USA