ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Французький багет внесено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Велика Епоха
(Pixabay/Intuitivmedia)
(Pixabay/Intuitivmedia)

Під гордим підняттям багета французькою делегацією 17-й міжурядовий комітет ЮНЕСКО одноголосно ухвалив рішення зареєструвати майстерність і культуру багета в Репрезентативному списку нематеріальної культурної спадщини людства цієї середи вранці.

Це перше очне засідання комітету після двох послідовних щорічних сесій (2020 і 2021 рр.), проведених у режимі онлайн у зв'язку з пандемією.

Кандидатуру багета було оголошено рік тому, у березні 2021 року. Інші триколірні особливості, як-от цинкові дахи Парижа, претендували на занесення до списку ЮНЕСКО, але уряд, нарешті, віддав перевагу знаменитому шматку хліба. В інтерв'ю Le Parisien міністр культури Розелін Бачело назвала "живий елемент нашої спадщини", здатний об'єднати французів.

Ухвалена 2003 року Конвенція про охорону нематеріальної культурної спадщини сприяє збереженню знань і навичок, необхідних для традиційних ремесел.

Будучи інструментом культурної дипломатії, вона також винагороджує "культурні практики, що передаються з покоління в покоління, як-от усні традиції, виконавське мистецтво, соціальні практики, ритуали і святкові заходи, а також знання і практики, що стосуються природи і Всесвіту".