• Обираємо престижний університет в Польщі

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Неділя, 5 березня 2017 року

Рішуче налаштувавшись на навчання за кордоном, абітурієнти з особливою увагою починають обирати відповідний вищий навчальний заклад. У Польщі налічується понад 500 ВНЗ, що значно ускладнює процес вибору. Для початку важливо знати, що існують приватні і державні ВНЗ Польщі. У приватних установах ціна за навчання набагато нижча, однак рейтинги таких місць залишають бажати кращого. У свою чергу, вартість навчання в Польщі у державних ВНЗ оцінюється дорожче, але саме ці заклади займають лідируючі позиції у рейтингу. Ось деякі з них:

Ягеллонський університетЯгеллонський університет у Кракові очолює щорічний рейтинговий список кращих ВНЗ Польщі. Крім того, університет входить в список кращих ВНЗ світу. На сьогоднішній день в даному навчальному закладі відкрито 15 факультетів, на яких навчається близько півмільйона студентів з усіх куточків світу. Вражає і викладацький склад університету, адже сюди входять не тільки вчені, а й всесвітньо відомі доктори наук.

Варшавський Університет належить до найбільш масштабних навчальних закладів Європи. За популярністю даний ВНЗ займає почесне друге місце. Вступивши до лав студентів, абітурієнт зможе вчитися на одному з 20 факультетів. Також для іноземних студентів пропонується заочне навчання в Польщі. Так як університет є учасником міжнародної програми ERASMUS, кожен студент може розраховувати на перехід по обміну в інший іноземний ВНЗ.

Вроцлавський університет відрізняється винятковою системою викладання. Відомо, що дев'ять випускників ВНЗ досягли висот у науці, за що отримали Нобелівські премії. На даний момент відкрито 10 факультетів, на яких проходить навчання за 70 спеціальностями. Як і багато університетів Польщі, Вроцлавський університет щорічно проводить різні стипендіальні програми, які дозволяють абітурієнтам заощадити на платі за навчання за кордоном.

Військово-Морська Академія в Гдині пропонує отримати не тільки вищу, але і післядипломну освіту. Тут нараховується 42 спеціальності за 7 основними напрямками. Ціна навчання в Польщі для студентів Військово-морської академії варіюється від 2000 до 4000 євро за рік, в залежності від вибраної мови.

Університет Марії Кюрі - СклодовськоїУніверситет Марії Кюрі - Склодовської включає 11 факультетів і 200 спеціальностей. Щорічно університет випускає перспективних економістів, юристів, музикантів і художників. Ціна за рік навчання не перевищує 2000 євро. Навчальний заклад є учасником програми ERASMUS, яка дає можливість вчитися в закордонному вищому навчальному закладі.

Щодо особливостей вступу на магістратуру за кордоном, то подати заявку на вступ до магістратури в Польщі може кожний українець, який має ступінь бакалавра. Студентами можуть стати і ті, хто почав вчитися в Польщі, і ті, хто відучився в Україні. Якщо ви закінчили 4 курс в місцевому вузі, але свого покликання так і не знайшли, отримайте вищу освіту за кордоном.

Для вступу в польські університети вам будуть потрібні такі документи: два паспорти (місцевий і закордонний), свідоцтво про народження, медична довідка форми 086-У і диплом бакалавра, перекладений на польську мову. Крім цього, у вас на руках обов'язково повинен бути сертифікат про знання польської мови. Всю цю документацію зібрати нескладно, адже велика частина документів є абсолютно у всіх жителів країни. Після збору пакету документів вам необхідно заповнити анкету на вступ до ВНЗ Польщі.

Система освіти в Польщі мало чим відрізняється від інших країн. Тривалість навчання на магістратурі в Польщі для українців становить від 1 до 2 років. Даний період залежить від обраного вами навчального закладу. Найдовше навчаються за медичними і юридичними напрямками.

Вартість навчання в Польщі залежить від кількох факторів: спеціальність, форма навчання, наявність пільг. В першу чергу ви повинні вибрати напрямок. Найпростішим варіантом буде вибір подібної спеціальності з тієї, на якій ви раніше навчалися. Найдорожчі факультети: «Права і адміністрації», «Факультет філософії» і «Медичний факультет». Набагато дешевше оцінюється отримання освіти в Польщі на будівельних і економічних напрямках. Всі необхідні подробиці щодо польської магістратури вам розкажуть представники міжнародного проекту «Moja edukacja», який націлений на повну підтримку українських абітурієнтів, які бажають навчатися за кордоном.

Важливо знати, що далеко не всі магістри вчаться в Польщі на платній основі. Багато польських університетів дають можливість навчатися на магістратурі безкоштовно. Щоб отримати таку перевагу, студенту необхідно ідеально вивчити польську мову (мінімум рівень В1) і мати відмінні оцінки в дипломі бакалавра. Тому кожному бажаючому варто заздалегідь готуватися до навчання і відвідувати мовні курси. Конкурсні програми пропонують багато університетів. Їх мета - вибрати найбільш яскравих і здібних іноземних студентів, які в подальшому стануть гордістю навчального закладу.

Більш детально про освіту за кордоном вам розкажуть представники проекту «Moja edukacja». Ви також зможете дізнаєтеся цікаву інформацію по кожному університету, пропоновані напрямки та вартість навчання.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...