• Вийшла кінопрем'єра про часи рабства

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Неділя, 15 грудня 2013 року
 

На широкі екрани країни виходить стрічка про важке життя чорношкірих рабів у США в середині ХІХ століття «12 років рабства». Фільм заснований на реальних подіях. Прем'єру заплановано на 12 грудня.

В основу фільму лягла реальна історія вільного афроамериканського сім'янина з Нью-Йорка Соломона Нортапа, який жив у середині ХІХ століття в США. У 1841 році його викрали і продали в рабство жорстокому господареві бавовняної плантації з Луїзіани. Зазнаючи систематичних побоїв, психологічного приниження на виснажливій роботі, Соломон прожив довгі 12 років у рабстві, мріючи про колишню свободу і про повернення до своєї родини.

Соломону пощастило більше, ніж тисячам інших, які гинули від рук рабовласників — він отримав свободу 4 січня 1853 року. Цікавий той факт, що афроамериканець намагався захищати свої права в суді. Після здобуття свободи Соломон присвятив життя боротьбі з рабством чорношкірих жителів у США і опублікував докладні мемуари про своє життя на плантації в якості безправного раба — «12 років рабства» (1853 рік).

Однак насолоджуватися свободою, йому було призначено не довго — після 1857 року зникають будь-які згадки і записи про життя Соломона Нортапа, і цей рік прийнято вважати роком його кончини.

Відомо, що Соломон був цікавою і різнобічною людиною. До свого викрадення він заробляв на життя прокладаючи шляхи на залізниці, працюючи теслею, кухарем у різних готелях, а також скрипалем у кількох відомих закладах. І його віртуозну гру на скрипці, а також неабиякі кулінарні навички відзначали багато людей.

Екранізувати цю історію взявся чорношкірий режисер із Лондона Стів МакКуїн. Роль Соломона виконав також уродженець Туманного Альбіону Чиветел Еджіофор. У фільмі знялися Бред Пітт, Майкл Фассбендер, Бенедикт Камбербетч та інші.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...