• «П'ята влада»: історія WikiLeaks

  • Оксана Позднякова | Велика Епоха
    Неділя, 20 жовтня 2013 року
 
Біографічний фільм про творця міжнародної соціальної мережі WikiLeaks, австралійця Джуліана Ассанжа, «П'ята влада» стартує в українському прокаті 24 жовтня.

Засновник міжнародної династії підприємців Майєр Амшель Ротшильд сказав: «Хто володіє інформацією — той володіє світом». Сказавши це у ХVIII-му столітті, Ротшильд не підозрював, наскільки його висловлювання стане актуальним у ХХІ-му сторіччі.

Байопік «П'ята влада» розповідає, хто створив і як розвивалася найскандальніша мережа WikiLeaks, на сторінках якої були опубліковані тисячі секретних документів різних урядових організацій США, що в основному стосуються війни в Афганістані. Так WikiLeaks опублікувала відео про загибель мирних жителів у ісламській республіці через бомбардування американських військ. Ця шокуюча інформація, яка була прихована від громадськості, була передрукована найбільшими світовими ЗМІ: The New York Times у США, The Guardian у Великобританії, Der Spiegel в Німеччині. Після цього пішла негайна реакція Білого дому, який заявив, що витік у ЗМІ тисяч файлів із секретною військовою інформацією загрожує безпеці країни.

Після найсильнішого резонансу світової громадськості засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж опинився «під прицілом» Інтерполу.

Цікава сама особистість Джуліана Ассанжа, його погляд на життя та ідеали, які, звичайно, не могли не відбитися на принципах його роботи над WikiLeaks. У фільмі його геніально зіграв англійський актор Бенедикт Камбербетч.

Примітно, що після світової прем'єри фільму «П'ята влада» на сайті WikiLeaks була опублікована замітка, в якій стрічка була названа нудною і не повною.

«„П'ята влада“ є нудним видовищем для людей похилого віку, яке може бути по-справжньому цікавим лише уряду США», — написав у своїй заяві сам Джуліан Ассанж.

Режисером фільму став Білл Кондон, який зняв дві перші частини популярної історії про кохання вампіра і звичайної дівчини «Сутінки. Сага».

Підписатися:

Коментарі