• Параджанов: фільм про геніального режисера

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Неділя, 6 жовтня 2013 року
 

Художній фільм про творчий шлях і про нелегке особисте життя видатного кінорежисера радянського часу Сергія Параджанова вийде в прокат 3 жовтня. Стрічка «Параджанов» — це спільна робота двох режисерів Сержа Аведікяна та Олени Фетісової.

Сергій Параджанов — неординарна особистість, він мав досить ексцентричні погляди на життя, чим привертав до себе увагу не тільки шанувальників, а й спецслужб СРСР. Про нього ходили легенди ще за життя, а зараз і поготів цікаві історії та байки навколо Параджанова стали нормою для будь-якої поважаючої себе кінокомпанії.

За свої волелюбні погляди і відкритий протест проти переслідувань української інтелігенції, а також неодноразові висловлювання на захист свободи слова у пресі, Сергій Параджанов став об'єктом переслідувань радянської тоталітарної системи. Взимку 1973 року кінорежисера заарештували в Києві, коли той приїхав відвідати свого хворого сина. Параджанова звинуватили у нібито нетрадиційній сексуальній орієнтації із застосуванням насильства (стаття 122 Кримінального Кодексу) і засудили до п'яти років ув’язнення.

Завдяки міжнародній акції протесту, яку підтримали такі видатні особистості, як Федеріко Фелліні, Лукіно Вісконті, Роберто Росселліні, Мікеланджело Антоніоні, Андрій Тарковський та інші, Параджанов був звільнений у 1977 році.

Переслідування за особисті погляди на життя і новаторський підхід до творчості не зломили кінорежисера — Параджанов вигадував і писав у камері, а також залишив після себе масу забавних і талановитих начерків на коробках від сірників.

Дивитися фільми Параджанова — це просто задоволення і справжнє занурення в багатий внутрішній світ режисера, але знятий фільм про легендарну особистість подібних переживань не викликає. Чи то вимоги щодо розкриття образу геніального режисера завищені, чи то порівняно невеликий бюджет, чи то брак чіткої режисерської лінії призвели до того, що багато людей, які особисто знали Параджанова, залишилися біографічним фільмом незадоволені.

Але режисер Серж Аведікян, якому також пощастило особисто знати Параджанова, своїм творінням задоволений: «У фільмі всі персонажі дуже людяні. Тут немає карикатур на радянську епоху, картина нікого не судить».

Олена Фетісова розповіла, що над сценарієм вони працювали цілих п'ять років, вивчаючи документальні стрічки, зустрічаючись з людьми, які знали Параджанова не з чуток.

Все ж таки треба віддати належне творцям біографічної стрічки, які ризикнули і поклали початок зйомок фільмів про кінорежисера-легенду Сергія Параджанова.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...